Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
rio
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎22-06-2013
0
Soluţie acceptată

Garantie telefon

Buna ziua,

Daca s-a pierdut factura telefonului, cum se poate face rost de o copie a ei ? Eu am cumparat telefonul de la un prieten, prieten care l-a randul lui l-a cumparat pe firma la care lucreaza. Din pacate firma are ceva probleme financiare si de organizare iar actele..zboara pe acolo. Se mai poate face rost de copie a facturii pentru a avea in continuare garantie la telefon ?

Va multumesc.

Membru de bază
Postări: 151
Înregistrat: ‎22-05-2013

Re: Garantie telefon

Buna rio si bine ai venit pe forum!

Te rog sa imi lasi un mesaj privat cu numarul de telefon, cu modalitatea prin care l-ai achizitionat (magazin dealer/reprezenta, online sau telefonic) si cu o adresa de mail pe care sa iti retrimitem factura.

Multumesc,

Georgiana

rio
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎22-06-2013
0

V-am trimis pe PM detaliile cerute.

Va multumesc.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-02-2015
0

buna ziua

ma numesc catalin...in urma cu ceva timp am achizitionat un telefon vodafone smart 4 din magazinul online care a avut probleme de nou adica nu mergea blitul.

astazi a cedat si ecranul fara sa fie lovit sau trantit. problema este ca in cutia telefonului nu este decat factura fiscala si ceva hartii de la fan curier. cum as putea sa il aduc in service fara garantia propriu-zisa?

@rio a scris:

Buna ziua,

Daca s-a pierdut factura telefonului, cum se poate face rost de o copie a ei ? Eu am cumparat telefonul de la un prieten, prieten care l-a randul lui l-a cumparat pe firma la care lucreaza. Din pacate firma are ceva probleme financiare si de organizare iar actele..zboara pe acolo. Se mai poate face rost de copie a facturii pentru a avea in continuare garantie la telefon ?

Va multumesc.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna, Catalin!

Duplicatul garantiei se poate elibera doar in Reprezentantele Vodafone. Poti merge in orice moment al termenului garantiei pentru a solicita un alt certificat. Poti vedea adresele magazinelor noastre impreuna cu programul lor de functionare aici.

O zi frumoasa!

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Buna Irina.

Ma poti lamuri si pe mine te rog cu o informatie?

In vara anului trecut unchiul meu a avut o problema cu telefonul si a vrut sa-l predea intr-un magazin pentru a-l trimite in service, doar ca nu a mai gasit factura. Intr-o reprezentanta Vodafone i s-a spus ca trebuie sa mearga in magazinul de unde a luat telefonul pentru a solicita un duplicat al facturii, ei nu pot face acest lucru din reprezentanta Vodafone. Cei din reprezentanta Vodafone unde am mers au refuzat au refuzat sa elibereze duplicatul facutrii pe motivul ca telefonul nu a fost cumparat de la ei din magazin.

In postarea ta de mai sus inteleg ca solicitarea duplicatului actelor se poate face in orice magazin vodafone din lista de aici.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Eu am obținut duplicatul facturii,solicitând la *222.

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Si eu am rezolvat situatia, dar ma gandesc ca cei din reprezentanta Vodafone nu au procedat corect.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

@andyground a scris:

Si eu am rezolvat situatia, dar ma gandesc ca cei din reprezentanta Vodafone nu au procedat corect.

Buna, Andrei!

Apreciem implicarea ta si sugestiile oferite.

Factura se elibereaza in functie de canalul pe care s-a facut achizitia. Probabil era achizitionat din alta sursa, cum ar fi din Magazinul Online, de la *222, de la dealer sau prin Telesales.

Iti doresc o zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Buna seara as dori sa ma ajutati si pe mine ch un duplicat al facturii telefonului....cum pot sa fac rost daca nu sunt in tara si am nevoie pentru mama sa imi deblocheze telefonul ?... va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns...