Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 19
Înregistrat: ‎20-11-2012
0

NanoSim

Buna ziua,

La achizitionarea unui Iphone 5S din magazinul online cu prelungire de abonament, am optiunea de a primi si un nano sim. In cazul in care vreau sa folosesc telefonul cu un serviciu prepay pot folosi nanosimul primit pt a inlocui simul cartelei prepay ?

Sau acel nano sim care il voi primi este destinat excusiv pt a inlocui simul pe care se face prelungirea de abonament ?

Si daca nu se poate, trebuie sa ma duc intr-un magazin Vodafone pt a face inlocuirea gratuita ?

Si inca o intrebare:

La un sim mai vechi am scos cu ceva timp in urma solicitarea pinului. Acum doresc sa activez din nou PIN-ul, dar nu mai retin ultimul pin folosit ( sau nu este nevoie de ultimul, ci de cel default 1234 ? ). Ce se poate face in acest caz ?

Multumesc,

Consultant
Postări: 77
Înregistrat: ‎15-04-2012

Re: NanoSim

[ Editat ]

Salut, daca nu mai stii pin-ul cartelei, poti face astfel : blocheaza pin-ul (introdu de 3 ori orice pin) apoi deblocheaza-l cu ajutorul puk-ului ( daca mai ai plicul in care a venit cartela il ai acolo, sau il poti afla din myvodafone, sau la *222, sau intr-o reprezentanta Vodafone).

Despre nano sim trebuie sa astepti un moderator. O zi buna.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Buna andrein79,

Daca doresti sa utilizezi terminalul cu o cartela reincarcabila va trebui sa te prezinti intr-un magazin Vodafone pentru a schimba SIM-ul ( gratuit). Pentru a te ajuta cu solictarea legata de codul Pin, te rog sa-mi trimti un mesaj privat cu numarul in cauza.

Multumesc,
Alexandra

Începător
0

am fost in magazinul vodafone Piatra-Neamt si nu au pe stoc nanosim pt 0723xxxxxx. Au spus ca nu se stie cand vor primi. Adica sa astept chiar si cateva saptamani ..cine stie poate le ajunge vreo unul.

Asa ceva nu este posibil. Am rugamintea de a-mi da o solutie. Ori imi trimite vodafone acasa un nanosim, ori trimite la magazin saptamana viitoare. Simul vechi de cel putin 10 s-a deteriorat(demagnetizat), deci momentan stau fara telefon deoarece magazinul Vodafone din oras nu are nanosim pt nr meu.

Multumesc,
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut, andrein79!

Am luat legatura cu colegii din magazinul de pe Bd.Decebal nr.14, bl.P+10 si mi-au confirmat ca au stoc suficient pentru nanoSIM. Te asteptam in magazin, astazi este deschis pana la 14, datorita Black Friday, in rest orarul fiind Luni-Vineri 9-19, Sâmbata 9-14, Duminica închis.

Multumesc,
Tudor

Vodafone
Highlighted
Începător
0

eu am fost ieri si nu aveau...cel putin asa mi-au spus.

Mai poti verifica o data ? Sa vedem de unde neconcordanta aceasta ?

Începător
0

imi puteti furniza un nr de telefon de la magazin, sa iau leg cu ei ?

multumesc
Moderator

[ Editat ]

Salut, andrein79!

Am inteles ca ai fost la magazin intre timp si in jurul orei 12:00, cartela ta a fost inlocuita cu un nanoSIM.

Te mai asteptam pe forum si poate ne scrii cateva cuvinte despre telefon, cred ca va fi una din urmatoarele mele achizitii Emoticon fericit

Tudor

Vodafone
Începător

[ Editat ]

ti-l recomand, mai ales daca nu ai avut pana acuma treaba cu IOS, macar ca si experienta. Sa vezi tu tu ochii tai daca ti se potriveste in comparatie cu Android. Eu l-am ales pt ecran mai mic fata de HTC one si galaxy s4 sau Nexus 5. Sunt deja prea mari pt nevoile mele.

Dar practica bate teoria ..asa ca vom vedea.

Moderator

De doi ani tot am treaba cu iOS, m-au indoctrinat cei de la Apple Emoticon foarte fericit Daca ai sti cate aplicatii am pe contul de iTunes Emoticon cu limbă scoasă

Sa te folosesti si tu cu placere!

Tudor

Vodafone