Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-09-2013
0

Numar preferential pentru un abonament nou

Buna ziua,

Cautand pe forumul Vodafone, am gasit un subiect legat de numere preferentiale, ceea ce ma intereseaza si pe mine.
Momentan nu mai dispun de nici un numar pe reteaua Vodafone (cel care il detin, este trecut in cateva contracte personale, sa fiu doar apelat), deoarece am renuntat in trecut la retea, iar in prezent m-as intoarce la prima mea retea - totul depinde de persoana care imi ofera asistenta.
Ma intereseaza daca se pot face cateva verificari (in privat cu un reprezentant Vodafone) la anumite numere.
Tot ce doresc sa aflu este:
1. Se poate rezerva un numar pentru o abonare?
2. Care este taxa la un numar preferential in prezent?
3. Care sunt actele ce trebuie prezentate pentru o abonare?

O zi buna!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Numar preferential pentru un abonament nou

[ Editat ]

1.Sunt curios daca se poate face rezervare de numar la abonare.

In magazine poti alege din numerele  existente daca corespunde celui preferential,iar pe site din cele afisate, chiar de la abonare.Dar daca nu corespunde niciunul sunt curios daca se poate aloca unul preferential chiar in momentul abonari.Nu am auzit si am retineri ca s-ar putea.Dar asta nu ar fi o problema.SE face abonamentul  si imediat se solicita unul preferential.

2.  15 euro TVA inclus(later edit:TVA-ul nu este inclus) ,pentru primul numar disponibil in sistem ,si respectiv 25 de euro TVA inclus(later edit:TVA-ul nu este inclus), pentru cel preferential(conditia sa  fie disponibil in sistem).Taxarea se face pe  prima factura ce urmeaza a fi emisa.

3.Actul de identitate,iar lângă buletin sau cartea de identitate, vei mai avea nevoie şi de un act de spaţiu.

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

[ Editat ]

Buna dc906 si bine ai venit in comunitatea online!

Intr-adevar, se poate rezerva un numar ( daca este disponibil ) in vederea activarii lui ca abonament.

Aceasta operatiune costa 11 Euro fara TVA si se achita la prima factura emisa. De asemenea, este bine sa stii ca intervalul rezervarii este de maxim 2 luni.

Referitor la detaliile transmise de Ionut, am o singura completare: preturile pentru schimbarile de numar nu au TVA inclus.

Daca doresti sa te ajut cu aceasta solicitare, lasa-mi un mesaj privat care sa contina numarul dorit.

@Ionut: Multumim pentru informatiile rapide si pentru implicare!

Roberta

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Bine de stiut,asta cu rezervarea chiar de la abonare.  Emoticon fericit

Multumesc si...cu placere!  Emoticon care face cu ochiul

Ionut

Vodafone
Vizitator
0

Buna ziua,

Am trimis mesajul privat si astept raspunsul dumneavoastra.

O zi buna!

Membru de onoare
0

Buna dc906,

Ti-am lasat raspuns in privat.

Multumesc!

Vizitator
0

Buna ziua,

V-am raspuns la mesajul privat. Pana la finalul solicitarii mele, o sa discut cu dumneavoastra prin mesageria privata.

O duminica placuta!

Vizitator

Buna seara,

Topicul poate fi marcat ca rezolvat. Multumesc Elena-Roberta pentru asistenta care mi-ati oferito. M-am intors pe prima mea retea, Vodafone (Connex). Multumesc Vodafone Romania!

O seara frumoasa!

Highlighted
Membru de onoare
0

Cu mare drag!

Ma bucur ca te-am putut ajuta!

Roberta