Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 34
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Portare din (in)Vodafone

nu am gasit alt loc mai potrivit pt acest subiect destul de delicat .

eu am plecat din Vodafone in Cosmote deoarece oferta de portare a verzilor a fost de nerefuzat , telefoanele lor nu sunt codate in retea si nu in ultimul rand acoperirea de care aveam nevoie in mediul rural e mai buna la verzi.

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Portare din (in)Vodafone

Din ce ai spus tu nu mi se pare asa delicat, daca oferta a fost asa buna si acoperirea e mai buna acolo unde ai nevoie de ea, inseamna ca ai ales ce ti se potrivea.

Legat de telefoanele acelea necodate, le-ai primit la abonament? Ar fi destul de tare.
Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Si eu am achizitionat o cartela verde ca sa pot face comparatie, au oferte irezistibile, semnal bun inca nu am facut multe exterioare dar in zona olteniei este ok, cred ca o sa ma portez si eu ma tenteaza un telefon la ei este 700 si la voda este 1200.

Highlighted
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎20-02-2012

Si eu mai am 2 luni de voda si ma portez fara regrete in Cosmote!!(si mai am un ab in Cosmote!!)TRAIASCA CONCURENTA!!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "0724836151",

Precum iti spuneam si in cadrul altui subiect, in cazul in care te pot ajuta cu ceva concret, astept mesajul tau.

Consultant
Postări: 97
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

[ Editat ]

Telefoanele sunt cu sigurnata necodate la abonament! 

Dar is tare curios de oferta pe care ai primit-o de la ei, cu minute si toate cele.

Oare ar fi importriva forumului oficial VDF, sa ne spui? Nu cred. Doar e forum pana la urma!  

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎03-10-2012
0

salut! marturisesc ca eu nu as fi plecat din vodafone, sunt  la ei de cand au inceput si ei, dar in ultimii ani au pierdut teren in zona rurala,am facut nu stiu cate sesizari pentru semnal fara rezultat din pacate, asa ca si eu ma voi porta la verzi , ei vad ca au venit cu o seriozitate fata de clienti.

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut sandricutat si bine ai venit pe forum,

Te rog sa imi lasi intr-un mesaj privat numarul tau de telefon pentru a putea efectua mai multe verificari.

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎29-11-2012
0

Buna 

Am si eu o intrebare referitoare la portarea numarului din vodafone intr-o alta retea.

In inuarie imi expira abonamentul contractat cu vodafone si as dori sa stiu in ce conditii pot porta numarul , adica : trebuie sa-i anunt pe cei de la vodafone ? trebuie sa astept sa mi se termine contractul si abia apoi sa initiez portarea?daca astept sa mi se termine contractul si abia apoi initiez portarea , intru cu abonamentul in urmatoarea luna...

Daca e cineva care-mi poate raspunde la toate intrebarile, as fi foarte fericita Emoticon foarte fericit

Merci.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

@Ruxandra81 a scris:

Buna 

Am si eu o intrebare referitoare la portarea numarului din vodafone intr-o alta retea.

In inuarie imi expira abonamentul contractat cu vodafone si as dori sa stiu in ce conditii pot porta numarul , adica : trebuie sa-i anunt pe cei de la vodafone ? trebuie sa astept sa mi se termine contractul si abia apoi sa initiez portarea?daca astept sa mi se termine contractul si abia apoi initiez portarea , intru cu abonamentul in urmatoarea luna...

Daca e cineva care-mi poate raspunde la toate intrebarile, as fi foarte fericita Emoticon foarte fericit

Merci.

Buna!

Nu trebuie sa-i anunti pe cei de la Vodafone.Intr-adevar,trebuie sa se finalizeze contractul cu operatorul actual si apoi sa initiezi portarea.Important este sa nu ai obligatii financiare;totul sa fie platitla zi.Nu trebuie sa-ti faci griji in sensul acesta.Mergi la operatorul la care doresti sa faci portarea,unde vei completa o cerere de portare.De restul se ocupa ei.

Sa vedem cat de fericita esti  Emoticon foarte fericit

Cu placere! Emoticon fericit

Detalii despre portabilitate,gasesti aici

Vodafone