Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 19
Înregistrat: ‎27-12-2012
0

Servicii in parteneriat (SMS)

Salut,

Cind mi-a venit factura luna aceasta am observat ca m-am captusit cu un serviciu sms de 10 euro +TVA.

Numarul este 2340 si este clar ca am dat un clic aiurea pentru ca nu stiam ca m-am abonat la ceva.

Intrebarea este cum sa fac sa ma dezabonez de la minunea asta care nu-mi trebuie. Posibil sa fie ceva cu Quizie, primesc in fiecare dimineata un sms despre aplicatia aceasta.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Servicii in parteneriat (SMS)

Salut!

Dezabonarea se face prin SMS gratuit la 2340 cu unul din cuvintele STOP, NU.

Vodafone
Începător
0

Am incercat. Numarul este de fapt 23400. Nu poti trimite sms pe acest numar. La alte numere de utilizatori sms-urile merg, dar la 23400 nu. In fiecare dimineata imi vine un sms de acolo si pe listing-ul convorbirilor imi apare ca telefonul meu trimite in fiecare dimineata un sms catre acest numar, dar eu nu pot trimite. Probabil ca sint incasat de Vodafone pentru fiecare sms trimis automat de telefon.
Miroase a teapa, dar nu stiu cum sa scap de ea.

Am incercat pe chat dar inca nu mi-a raspuns nimeni, mai incerc.
Începător

Am gasit raspunsul aici: https://forum.vodafone.ro/t5/Altele/mesaje-de-la-23400/td-p/124613 

L-am gasit cu Google.

Trebuie dat sms la numarul 1400. Am primit raspuns cum ca sint 'dezabonat cu succes de la premiile Vodafone'.

Premiile?!!  Emoticon surprins  Tzepele, in vodafoneza. Emoticon furios

De acum voi da cu flit la orice imi vine dinspre Vodafone. In primul email, prin care m-am abonat, nu scria nimic despre faptul ca voi avea un pret de platit.

Nu sint singurul tzepuit, am gasit discutii pe net si de acum 2 ani, deci reteaua este foarte harnica in cautarea de fraieri.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Nu cred ca e vorba de țepuire,ci de o informare precara cu privire la astfel de promotii/concursuri/parteneriate,care,cu siguranta,prezinta "steluțe".  Emoticon care face cu ochiul Eu,unul,nu am participat si nici nu particip asa ceva,indiferent de cat de atragatoare pare/par premiul/premiile.

Vodafone
Începător
0

M-a prins mai neatent si am dat cu **bleep**.
Totusi, ce vremuri traim! Clientul nu este respectat, ba mai mult, este asteptat dupa colt ca sa-l lase-n pielea goala. In toate domeniile nu doar mobile. Toate firmele mint grosier, inseala crunt pe cei mai putin educati, marketingul a ajuns alba-neagra.
Omisiunile privind costurile eu le consider inselatorie. Rushinica, Vodafone!
Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Unde pe site-ul Vodafone sunt afișate numerele serviciilor în parteneriat și tarifele acestora? Nu le găsesc deloc.

Moderator
Postări: 170
Înregistrat: ‎21-12-2015
0