Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎23-07-2018
0

Re: Vodafone Call+ & Message+

salutare, multumesc pentru raspuns. atunci ar trebui (cel putin ptr iPhone) sters link-ul catre appstore din site-ul vodafone.ro. daca nici pentru Android nu mai e functionala app (desi in google play apare) de sters de tot aceasta "facilitate" din vodafone.ro. sunt informatii care induc in eroare si se pot complica lucrurile ptr vodafone. multumesc
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Multumim pentru feedback, demiburaga, vom transmite si colegilor nostri. 

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

Salutare,

@Tudor Ca tot ai pomenit de VoLTE:

Noutati despre VoLTE si VoWIFI? Si un pariu: dintre VDF si TKR (ca ceilalti 2 deja au lansate comercial aceste servicii) cine le va lansa primul (dintre ultimii 2 mari operatori)? :-)

OFF-topic (pentru ca observ ca toate discutiile referitoare la acoperirea VDF sunt inchise):

Cum se citesc indicatiile din harta de acoperire in site-ul vodafone.ro? Pe unde am umblat fizic am gasit zoine/localitati unde nu este 4G, insa cand am dat click in harta pentru aceleasi locuri apare 4G. stiu ca harta e orientativa, insa inteleg ca e cam peste tot 4G, dar nu e chiar asa.
Din printcreen anexat:

In Piatra Neamt e 4G.

In Bicaz nu e 4G, dar din harta inteleg ca ar fi?!?!?

In Izvoru Muntelui nu e 4G, insa harta zice iar ca e?!?!?

In Preluca nu e 4G, insa harta zice iar ca e?!?!?!

Mda, stiu, m-am invartit prin Neamt, ca pe aici stau :-)

Ori nu inteleg eu corect ce zice harta, ori harta e cam laudaroasa, fara suport in realitate.

Moderator
0

[ Editat ]

Buna, demiburaga! Cel mai probabil ca ai un telefon ce se poate conecta la 4G doar in frecventa 1800 Mhz. In resedintele de judet si alte cateva statiuni turistice si drumuri nationale oferim acest tip de acoperire pentru ca ofera o putere sa semnalului si viteze putin mai mari pe o arie mai mica, pe cand antenele ce ofera 4G in banda 800 Mhz pot oferi o acoperire cu mult mai mare. Spre exemplu, o singura antena ar putea acoperi cateva sate.

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

Salutare, Multumesc pentru raspuns. Sa inteleg ca in afara de PIatra Neamt unde aciperirea e 1800 Mhz, in restul localitatilor din printscreen-ul meu acoperirea 4g e in frecventa de 800 MHZ? Care tip? 18, 19, 20?
telefon utilizat in toate cele 4 zone iPhone SE. Deci e telefonul sau harta? :-)

Moderator
0

Da, celelalte localitati pe care le-ai mentionat, au acoperire 4G in banda de 800 Mhz - cat 20. Dar iPhone 4S nu are deloc capabilitati 4G. iPhone 5 are doar 4G in 1800, dar incepand cu iPhone 5S/5C, restul telefoanelor au fost compatibile si cu 800 Mhz. Concluzia in cazul tau: telefonul.

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Sorry, am corectat. e un IPhone SE. si are banda cat. 20. deci e harta :-)
Moderator
0

Lasa-ne, te rugam, un email pe adresa socialmedia_ro@vodafone.com cu numarul tau si linkul topicului de aici si vom verifica daca ai activati corect parametrii pentru conectarea in 4G. 

Tudor

Vodafone
Moderator
0

Buna, demiburaga! Am aplicat modificari pe contul tau si acum ar trebui sa ai acces LTE in localitatile respective. Poti reveni cu noutati, te rugam?

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Salutare, modificarile din cont nu au schimbat cu nimic accesul LTE in zonele care ar trebui sa aiba acoperire 4G in 800 Mhz, cat.20.
Nici cu restart de telefon, nici cu reactivare 4G in setarile telefonului, nici cu rescrierea manuala a setarilor de APN live.vodafone.com....doar 3G