Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 56
Înregistrat: ‎24-01-2012

Vreau ca Vodafone sa nu mai codeze telefoanele !

daca eu imi cumpar un telefon de la vodafone si vreau sa il folosesc in alta retea desi am contract pe 2 ani 

care este problema lor de mi l codeaza? atata timp cat eu am contract pe 2 ani 

sincer in craiova telefoanele codate vodafone gen Nokia C2-01 care se decodeaza foarte scump ori nu se vand ori se vand la preturi derizorii

in Craiova nimeni nu mai cumpara telefoane codate Vodafone pt ca nr de clienti vodafone a scazut dramatic la craiova

toti au innebunit cu cosmote ul,vodafone se tine mare si tare 

sa va tineti in continuare pt ca numai voi pierdeti

Forgiven,but not forgotten
Începător
Postări: 29

Re: Vreau ca Vodafone sa nu mai codeze telefoanele !

De acord cu tine. Atata timp cat eu am incheiat un contract cu clauze clare si platesc timp de 2 ani subventionarea, iar daca renunt e clar specificat cat am de plata, nu mi se pare normal sa primesc un telefon blocat in retea.

E ca si cand imi iau masina in rate sau leasing si banca sau firma de leasing imi spune pe cine sa duc cu masina, pe ce drumuri sau de unde sa iau benzina.

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna connex

In cazul in care telefonul a fost achizitionat la activarea unui contract Vodafone pentru deblocare se percepe o taxa de 50 EURO (TVA inclus). Taxa este necesara doar daca doresti deblocarea telefonului in timpul perioadei contractuale agreate si se achita tot la magazin. Ai posibilitatea ca dupa indeplinirea perioadei contractuale sa soliciti deblocarea pentru o taxa in valoare de 10 Euro (TVA inclus).

Daca telefonul a fost achizitionat independent de serviciile de comunicatii Vodafone, decodarea este gratuita. Aceasta se poate solicita in momentul achizitionarii sau oricand dupa.

Multumesc frumos,

Ramona

Începător
0

[ Editat ]

- Vreau sa nu mai existe programe proaste pe canalele TV romanesti ?

- Aveti posibilitatea de a nu mai viziona programe TV romanesti prin inchiderea televizorului.

Highlighted
Înţelept
Postări: 135

si noi vrem lucru asta ( cu necodarea telefoanelor ) de vreo 10 ani , dar uite ca nu se poate, asta inseamna pierderi de sute de milioane pentur operatori si producatori................ asta e suntem intr-un bussines si banul conteaza, investitorul dicteaza Emoticon foarte fericit
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Faptul ca Vodafone codeaza telefoanele,este un MINUS pe care nu am cum sa-l ignor.Din perspectiva mea sunt multe plusuri,dar pe acesta chiar nu am cum sa-l trec cu vederea.Eu sunt constient ca banul conteaza,dar sa nu se ignore nici utilizatorul,mai ales cand are o alternativa.

Vodafone
Începător
0

@flavius_chiper
Poti explica mai clar de unde e pierderea aia pentru PRODUCATORI (banui ca te-ai referit la producatorii de telefoane) ? Si dupa aceea de unde pentru operatori ?
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎21-05-2012
0

De la Cosmote ,telefoanele sunt necodate.

Membru cu acte în regulă
Postări: 276
Înregistrat: ‎01-02-2012

Dar cand luom un modem gratis sau un telefon la 1 Euro nu mai zicem nimic chit ca-i codat in retea Emoticon fericit

Treaba sta in felul urmator: vrei un telefon mai ieftin (aparent) mergi la un operator si-i accepti regulile.

Vrei un telefon liber in retea,"rasfoiesti" netul, dai un ban  si nu te doare capul.