Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎08-05-2012
0
Soluţie acceptată

Abonament nou

Vrea sa fac un abonament nou.Am deja un abnament si as vrea sa mi se faca o oferta in legatura cu un telefon Xperia SP sau LG L9 la abonamentul Smart19.Multumesc
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Re: Abonament nou

Salut,

Spune-mi, te rog, mai intai, daca doresti prelungirea abonamentului existent sau doresti activarea unui numar nou de abonat. 

Multumesc,

Claudiu

Highlighted
Începător
0

Doresc sa activez un abonament nou(sa trec un numar de cartela pe abonament)

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

[ Editat ]

Buna ptcptc,

Pentru a activa un abonament nou, va trebui sa te prezinti intr-un magazin Vodafone. Poti afla mai multe detalii legate de ofertele dorite, accesand link-urile: https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/sony-xperia-sp-4g ;  https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/lg-optimus-l9 .Daca mai ai si alte solicitari, te rog sa mi le adresezi.

Multumesc,
Alexandra

Începător
0

Am cerut o oferta, altceva decat ce oferiti clientilor noi(Un pret mai mic decat cel de lista pentru telefon, ceva oferte in plus la abonament, poate pretul scazut al abonamentului).

Mie imi e foarte simplu sa portez acel numar catre o retea care imi ofera niste beneficii in plus pentru portare.Am un abonmament Red 45, si am nelimitat cu orice retea. Se poate verifica : acel numar e cel mai apelat de mine, deci pierderea e de partea vodafone nu de partea mea Emoticon fericit O zi buna.

Sfătuitor
Postări: 91
Înregistrat: ‎26-04-2013
0

Alexandra_M , Clientul are posibilitatea sa achizitioneze un abonament impreuna cu un device si din magazinul online .  

Membru de onoare
0

[ Editat ]

Salut,

Intocmai de aceea te-am intrebat daca este vorba de prelungirea unui abonament existent. O negociere de contract se face doar in cazul unui abonament deja activ. Ceea ce soliciti tu este activarea unui contract nou, ceea ce implica intreaga categorie de abonamente actuala. Aceasta o poti regasi atat in cadrul site-ului nostru oficial (daca doresti numar nou), cat si intr-unul din magazinele noastre. 

Daca discutam despre portare, inseamna ca discutam despre un abonament deja existent, iar pentru acesta - daca este eligibil din punct de vedere al perioadei contractuale - se poate ajunge la o negociere. 

Claudiu

Membru de onoare
0

Salut ireal,

Ar fi de preferat ca orice completare adusa informatiilor deja postata, sa o adresezi userului care solicita informatii. Aceasta este notiunea de comunitate online/ forum. Doresti mai multe informatii despre notiunea acestor aspecte?

Claudiu

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

@ireal a scris:

@Alexandra_M , Clientul are posibilitatea sa achizitioneze un abonament impreuna cu un device si din magazinul online .  

Pentru ca userul si0a exprimat dorinta de a trece cartela pe abonament ,acest lucru se face numai in magazine.

Ionut

Vodafone
Începător
0

[ Editat ]

"Daca discutam despre portare, inseamna ca discutam despre un abonament deja existent, iar pentru acesta - daca este eligibil din punct de vedere al perioadei contractuale - se poate ajunge la o negociere. "

Total pe langa subiect Emoticon fericit

Exista posibilitatea sa portezi si un prepaid, iar eu spuneam ca o sa portez prepaid-ul catre concurenta(unde mai departe voi trece pe abonamentul oferit de concurenta).

In conditiile in care cele mai multe apeluri efectuate de pe abonamentul meu actual sunt catre prepaid-ul in cauza(in jur de 5-6 ore pe zi), acele 5-6 ore nu vor mai fi apeluri efectuate catre vodafone ci catre concurenta(iar pe mine nu ma costa nimic in plus,am nelimitat in orice retea).

Got it?