Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Re: Abonament nou

Salut,

Iti recomand sa citesti din nou postarile mele (chiar si de cateva ori) pentru a intelege ce vreau sa spun. Numarul prepaid iese din discutie in totalitate, pentru ca o negociere se poarta doar la abonament (abonament = un serviciu contractual care aduce anumite beneficii pentru o perioada anumita de timp). Din asta rezulta ca: atunci cand pronuntam cuvantul negociere, ne referim strict la un abonament. 

Hai sa iti explic din nou raspunsul meu:

- doresti sa treci o cartela la abonament: indiferent de situatie, aceasta va beneficia de ofertele de abonament actuale;

daca doreai sa beneficiezi de o oferta pentru abonamentul deja existent, se putea negocia ca pentru un abonat contractat, deja existent;

- da, o cartela poata fi portata. Te informez ca acelasi lucru se poate intampla si cu abonamentul, de aceea am amintit eu acest aspect in postarea mea anterioara. 

Dupa aceste puncte, te rog sa reiei din nou postarile si sa imi spui unde consideri ca am fost pe langa subiect. 

Claudiu

Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎08-05-2012
0

fiind deja abonat si avand un contract, iar la acesta adaugand inca un contract,costurile mele lunare cresc, respectiv si profitul vodafone de pe urma mea.

De ce eu, X, care deja sunt abonat.(am contract cu vodafone), la incheierea unui nou contract tot pe numele X voi avea aceleasi avantaje ca cineva care nu are nici un contract?

Cu logica asta m-ati spart sincer.

Am mai multe avantaje la portarea cartelei respective in alta retea.

Case Closed

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-01-2013
0

Sall. Am si eu o intrebare: Se mai fac abonamente cu buletinul si permisul de conducere?

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Buna Laur3ntiu si bine ai venit in comunitate!

Pentru a incheia un contract este nevoie de actul de identitate si actul de spatiu. Daca nu ai un act de spatiu il poti inlocui cu permis de conducere, cu un card bancar pe numele tau sau cu un talon de pensie.

Asadar, poti activa un abonament folosind doar buletinul si permisul auto.

Multumesc,

Roberta