Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Alternativa la telefon Mobil

Pentru pasionati de unde radio si ca alternativa la telefonul mobil sunt statile radio!

Pentru cei interesati de acest subiect va astept aici cu discuti pe aceasta tema.

73

Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

Re: Alternativa la telefon Mobil

Astea nu sunt limitate la o anumita distanta? Si dispozitivul este cutia aia patrata din filmele cu imagini din camioane?

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117
Consultant
Postări: 97
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Sal'tare,

Eu zic ca alternativa ar fi VoIP. Dar si pentru acesta ai nevoie de ceva hardware. Nu stiu in schimb cat de eficiente sunt statiile radio Emoticon indiferent pentru nevoile actuale de comunicare.

Apropo de asta, cel mai cunoscut VoIP service este Skype. Si uite si declaratie de CEO-ului Skype la lansarea lui din 2006:

''The idea of charging for calls belongs to the last century. Skype software gives people new power to affordably stay in touch with their friends and family by taking advantage of their technologies and connectivity investments.(Niklas Zennström, 2006) 

Eu cred ca problema e  reprezentata de costuri si nu de a avea o alternativa... Ma insel?

Alex.

Highlighted
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012

@AlexMafteiu a scris:

Sal'tare,

Eu zic ca alternativa ar fi VoIP. Dar si pentru acesta ai nevoie de ceva hardware. Nu stiu in schimb cat de eficiente sunt statiile radio Emoticon indiferent pentru nevoile actuale de comunicare.

Apropo de asta, cel mai cunoscut VoIP service este Skype. Si uite si declaratie de CEO-ului Skype la lansarea lui din 2006:

''The idea of charging for calls belongs to the last century. Skype software gives people new power to affordably stay in touch with their friends and family by taking advantage of their technologies and connectivity investments.(Niklas Zennström, 2006) 

Eu cred ca problema e  reprezentata de costuri si nu de a avea o alternativa... Ma insel?

Alex.

Buna,

VOiP este bun insa tot ai nevoie de un terminal bun si o conexiune de date. Luate impreuna este mai ieftin un abonament de voce cu un telefon simplu. Poate in umatorii 3 ani. Mai mult si cel care primeste trebuie sa aiba acelasi serviciui VOiP. Unii au Skype altii Yahoo.

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117