Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎16-02-2012
0
Soluţie acceptată

Cod PUK

Salut, are cineva idee cum pot sa aflu codul puk, fara sa sun la *222? Multumesc!

Membru de bază
Postări: 214
Înregistrat: ‎04-02-2012

Re: Cod PUK

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna Raducu30,

Codul PUK il poti afla din contul de MyVodafone, la *100# ramura 8 sau din ghidul *222  fara a intra in legatura cu un operator apasand 1-5-3.

Multumesc,

Irina.

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎16-02-2012
0

Super. Multumesc mult de ajutor!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎25-01-2012

Sau *128# pentru prepaid Emoticon fericit
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-05-2012
0

in primul rand,as dori sa spun ca Vodafone mai are mult de lucrat cu Serviciul Clienti.Am sunat la serviciul de Urgenta ca sa-mi aflu PUK-ul (dat fiind ca pe contul meu de Vodafone NU il pot afla ,afisandu-se mesajul urmator : 

!    Pentru a vizualiza aceasta pagina este necesar sa selectati un utilizator din lista (tastati primele cifre din numar). ) 

M-am saturat de serviciile voastre.A trebuit sa mai fiu si taxata aiurea din alta retea ca sa nu mi se raspunda la serviciul de Urgenta , eu fiind singura utilizatoare de Vodafone din familia mea. 

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna CriStroescu si bine ai venit in comunitatea Vodafone!

Te rog sa imi lasi utilizatorul tau de MyVodafone intr-un mesaj privat pentru a putea face verificarile necesare si a te ajuta cu aceasta solicitare.

Pentru a imi lasa un mesaj privat, trebuie sa dai click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra cu profilul meu iar acolo vei avea posibilitatea de a imi lasa mesaj asa cum se vede si in imaginea de mai jos.

mesaj privat.JPG

Multumesc,

Irina.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

*128#, pe prepaid pentru aflarea codului PUK,se pare ca nu mai este valabil

Raman posibilitatile: *100#-Contul meu(5)-PUK(6)

*222  53 sau *222 153 pentru situatia in care se solicita limba meniului de cautare

MyVodafone

Ionut

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎14-09-2014
0

Buna seara numele meu este lucia. Am si eu o intrebare cum pot sa imi gasesc codu puk la un nr de italia sunt in rominia si mi-am blocat nr de italia nu pot sa  sun nici la relati cu clienti nu am nici un nr de italia si am nevoie urgent sa imi deblochez nr

Vizitator
Înregistrat: ‎14-09-2014
0

unde primesc rsp