Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Re: Decodare telefon

Buna Johns,

Termenul de finalizare a decodarii unui terminal este de maxim 15 zile lucratoare de la data solicitarii.

O zi frumoasa!

Roberta

Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎31-12-2012
0

Elena-Roberta,

multumesc.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎12-08-2012
0

Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit.

prin terminal se intelege orice telefon?
se deblocheaza gratuit orice telefon atata timp cat acesta este cumparat de la celelalte retele de telefonie? si blocat in reteaua ln desigur!
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎12-08-2012
0

am uitat, buna seara Emoticon fericit
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

@iuseingivan a scris:
Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit.

prin terminal se intelege orice telefon?
se deblocheaza gratuit orice telefon atata timp cat acesta este cumparat de la celelalte retele de telefonie? si blocat in reteaua ln desigur!

Salutare!

Prin terminal se intelege orice dispozitiv comercializat de Vodafone in vederea accesarii serviciilor de voce si date(telefon,tableta,modem,laptop).

Se decodeaza gratuit doar terminalele achizitionate ,independent de serviciile Vodafone(cumparate la liber)din magazinele Vodafone si cele partenere.

Vodafone decodeaza terminale achizitionate doar din magazinele lor,indiferent de modalitatea de achizitie.

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

[ Editat ]

Buna iuseingivan si bine ai venit in comunitate!

"Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit."

Aceasta afirmatie se refera la telefoanele achizitionate din magazinele Vodafone si cele partenere, dar independent de serviciile noastre, respectiv la liber.

Nu ezita sa-mi adresezi orice intrebare sau nelamurire.

O seara frumoasa sa ai!

Roberta

Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎03-02-2012
0

[ Editat ]

Buna ziua!Am si eu o intrebare in legatura cu decodarea,si anume,daca telefonul este achizitionat la liber din magazinele vodafone sau partenere,cum poate fi codat  in reteaua vodafone ?????Este legal asa ceva?Poate vreau sa apelez la serviciile Orange sau Cosmote si faptul acesta imi limiteaza optiunea exclusiv la Vodafone.Multumesc .Apropos,am si un telefon achizitionat cu o cartela prepaid vodafone,este si acesta codat?

Membru VIP

[ Editat ]

Salutare!

Toate telefoanele comercializate de Vodafone si partenerii sai  sunt codate in reteaua proprie.Daca ai posibilitatea,vei vedea ca scrie pe pachet :"Terminal blocat in reteaua Vodafone".    De ce sunt blocate telefoanele în rețeaua Vodafone?

Daca este cumparat la liber,decodarea este gratuita.Se merge intr-un magazin ,cu factura si actul de identitate,si acolo se solicita decodarea.

Telefonul achizitionat cu o cartela prepaid intra in categoria terminalelor achizitionate impreuna cu servicii Vodafone,iar pentru acesta decodarea este de 10,42 euro TVA inclus  sursa

Ionut

Vodafone
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎03-02-2012

Merci pentru raspuns!
Membru VIP
0