Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Decodare telefon

[ Editat ]

Trecand pe strada Brancoveanu,la intersectia cu Libertatii,in Alexandria ,Teleorman,am vazut, la intrarea unui dealer Vodafone,un anunt de vanzare a telefonului Samsung E1200 cu abonament si deblocat.

La achizitii este bine sa se verifice daca telefonul este decodat.Se pare ca, modele mai vechi sunt distribuite libere de retea.

Vodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎19-10-2012
0

Salut. Am doua probleme:

1. Am cumparat la abonament, acum mai putin de o luna un Samsung Star 3 si vreau sal decodez. Acum am gasit un service care imi cere 25 lei ptr decodare, dar imi spun ca e posibil sa pierd garantia. Am amai fost in acest service cu alte probleme si sunt de incredere (zic eu Emoticon fericit ). Astept sfaturi ....

2. Am tot incercat sa instalez Opera Mini pe acest telefon (abonament mega national 10) dar imi da eroare la instalare  ... nu se poate conecta la internet. La *222 mi s-a spus sa folosesc browserul telefonului (intr-un final) dupa ce am instalat mesajele de ptr mms si mobile net. Astept sfaturi ...

Multumesc anticipat. 

Membru VIP

[ Editat ]

Salutare!

1. Decodarea in serviciul Vodafone costa 52 euro TVA inclus,la momentul acesta.Informatia completa se gaseste aici

Daca se efectueaza intr-un alt service,cu siguranta vei pierde garantia.  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna @alin0721

Informatii cu privire la decodarea telefonului ti-a oferit @Ionuţ, si iti recomand deblocarea telefonului prin intermediul nostru pentru a nu pierde garantia, mai ales ca telefonul are mai putin de o lunaEmoticon fericit.

@alin0721 a scris:

2. Am tot incercat sa instalez Opera Mini pe acest telefon (abonament mega national 10) dar imi da eroare la instalare  ... nu se poate conecta la internet. La *222 mi s-a spus sa folosesc browserul telefonului (intr-un final) dupa ce am instalat mesajele de ptr mms si mobile net. Astept sfaturi ...

Multumesc anticipat. 

Conexiunea la internet prin browserul telefonului mobil functioneaza? Opera Mini ai incercat sa o descarci prin link-ul primit in urma mesajului dat la 8877 cu textul "opera" sau prin accesarea adresei http://www.vodafone-live.ro/opera direct de pe telefonul mobil?

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎26-03-2013
0

Buna ziua.Imi puteti spune va rog care sunt pasii pentru deblocarea unui telefon nokia 7230? Telefonul este achizitionat in 2010 iar prelungirea abonamentului a expirat.
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Uite aici răspunsul.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎23-01-2013
0

Si eu am castigat un pachet Vodafone Smart Mini + o cartela cu servicii de 18 euro la un concurs Rompetrol (telefonul mi-a fost predat pe baza unui proces verbal, anul trecut in decembrie). Cum as putea sa decodez telefonul avand in vedere ca nu am contract pentru acest telefon si nici documente de achizitie? Am citit la ”Asistență/Service și reparații” (la alineatul 3) următorul text: Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit.

Multumesc pentru timpul acordat!

Membru VIP
0

[ Editat ]

@Cidami a scris:

Si eu am castigat un pachet Vodafone Smart Mini + o cartela cu servicii de 18 euro la un concurs Rompetrol (telefonul mi-a fost predat pe baza unui proces verbal, anul trecut in decembrie). Cum as putea sa decodez telefonul avand in vedere ca nu am contract pentru acest telefon si nici documente de achizitie? Am citit la ”Asistență/Service și reparații” (la alineatul 3) următorul text: Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit.

Multumesc pentru timpul acordat!

Telefonul este decodat.Poate fi utilizat cu SIM de la alt operator.  Emoticon fericit

Convorbiri placute,indiferent de rețea.  (y)

Pachetul prepaid inseamna achizitie de telefon cu servicii.Nu sunt servicii postpaid,ci prepaid.Insa,tot servicii sunt.Daca telefonul ar fi fost codat in reteaua Vodafone,asa cum este cazul telefonului Samsung E1200,decodarea costa 10,14 euro,TVA inclus.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-06-2012
0

Am cumparat in 2012 un telefon de la magazinul online, platind parte cu puncte de loialitate si restul cu cash. Achizitia nu a implicat nici o prelungire de contract sau contract nou.

Cat costa deblocarea - intra la deblocari gratuite?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

@geo45 a scris:

Am cumparat in 2012 un telefon de la magazinul online, platind parte cu puncte de loialitate si restul cu cash. Achizitia nu a implicat nici o prelungire de contract sau contract nou.

Cat costa deblocarea - intra la deblocari gratuite?

Buna!

Daca a fost cumparat independent de serviciile Vodafone, se va decoda gratuit. Pentru a il decoda, este necesar sa mergi intr-o reprezentanta Vodafone cu aparatul si sa prezinti dovada de achizitie a acestuia.

Multumesc!