Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Colaborator debutant
Postări: 49
Înregistrat: ‎23-04-2013
0
Soluţie acceptată

Despre mesajele de la vodafone

Am primit recent un mesaj  

"Viteza ta de navigare pe internet a scazut din cauza depasirii traficului inclus in abonament. Pentru a mari viteza, intra in contul tau si activeaza-ti o extraoptiune potrivita nevoilor tale de navigare"

Nu prea l-am inteles eu cum trebuie probabil. Insa cred ca este legat de traficul de 4 gb care ii am lunar in optiune, nu?  Sunt consumati.

Sau este vorba despre altceva?

tinand cont de  "Pentru a mari viteza, intra in contul tau si activeaza-ti o extraoptiune potrivita nevoilor tale de navigare""

Ce optiune sa mai active? e abonament

Pana acum nu am primit mesaje gen.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Despre mesajele de la vodafone

[ Editat ]

@Claudiuccc a scris:

Am primit recent un mesaj  

"Viteza ta de navigare pe internet a scazut din cauza depasirii traficului inclus in abonament. Pentru a mari viteza, intra in contul tau si activeaza-ti o extraoptiune potrivita nevoilor tale de navigare"

Nu prea l-am inteles eu cum trebuie probabil. Insa cred ca este legat de traficul de 4 gb care ii am lunar in optiune, nu?  Sunt consumati.

Sau este vorba despre altceva?

tinand cont de  "Pentru a mari viteza, intra in contul tau si activeaza-ti o extraoptiune potrivita nevoilor tale de navigare""

Ce optiune sa mai active? e abonament

Pana acum nu am primit mesaje gen.

Salut!

Mesajul acesta il primesc si eu pe toate abonamentele de date.

Din data de 15 noiembrie 2012 s-a implementat aceasta functie,care te notifica in timp real la consumarea traficului inclus. Daca,in momentul acesta cei 4 GB ai tai de trafic inclus au fost consumati se afiseaza, in browser, mesajul care l-ai primit.Vei putea face trafic in continuare ,doar ca acesta va fi pe limitare de viteza.

Sa nu uitam,totusi,ca desi suntem pe limitare de viteza in sesiunea de noapte traficul se face tot la viteze mari(permise de retea)

.Tot din 15 noiembrie 2012,din nevoia de a beneficia de trafic la viteze mai mari,Vodafone a implementat 3 optiuni cu trafic suplimentar;

3 euro pentru 1 GB (aceasta exista si inainte de 15.11.2012)

4 euro pentru 2 GB

5 euro pentru 3 GB

Acestea sunt extraoptiunile la care face referire ""Pentru a mari viteza, intra in contul tau si activeaza-ti o extraoptiune potrivita nevoilor tale de navigare""

Partea mai putin practica este ca,inca nu se poate activa din contul de myvodafone,ci prin solicitare pe forum,la *222

Vodafone
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Despre mesajele de la vodafone

Despre asta s-a scris si aici.

Legat de activarea de extraoptiune cu trafic suplimentar,acesta este mesajul...

Vodafone