Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎06-02-2012

Dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

Salut,

De multe ori ne lasam pacaliti de cum arata telefonul fara sa stim daca functioneaza pe masura. Cand ajungem acasa cu un telefon nou ne trezim ca trebuia sa il butonam de mai multe ori pana sa ne decidem...
Eu imi aleg telefonul dupa urmatoarele criterii:

- Marca telefonului.

- Materialul din care este facut.

- Functiile telefonului (camera foto, mp3, radio, etc)

- Softul telefonului.

Tu dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

Vizitator
Postări: 2
0

Re: Dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

Depinde pentru ce imi trebuie telefon.

Ultima data mi-am luat un Samsung Wave 575. Mi s-a parut cel mai fain telefon, deoarece eu doream ceva accesibil buzunarului meu, dar in acelasi timp sa fie un smartphone cu o camera de macar 3 megapixeli. Sa zicem ca l-am ales pentru camera, pentru sistemul de operare Bada si pentru memoria externa maxima ce poate sa fie pusa.

Nou venit
Postări: 1
0

Pai in primul rand te uiti la marca telefonului.Dupa ce te'ai hotarat ce telefon sa iti iei trebuie sa analizezi acel telefon si sa cauti date despre el sa vezi ce parere au ce'i care l'au achizitionat deja ,pentru a nu face o greseala.

Ex: Eu mi'am luat un Nokia C5-03 si nu sunt foarte satisfacut de el,deoarece merge foarte greu si se blocheaza foarte des

@Nece a scris:

Salut,

De multe ori ne lasam pacaliti de cum arata telefonul fara sa stim daca functioneaza pe masura. Cand ajungem acasa cu un telefon nou ne trezim ca trebuia sa il butonam de mai multe ori pana sa ne decidem...

- Marca telefonului.

- Materialul din care este facut.

- Functiile telefonului (camera foto, mp3, radio, etc)

- Softul telefonului.

Tu dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

Vizitator
0

Salut , Eu deobicei aleg telefonul dupa soft .. adica sa stie sa faca ceva telefonul acela ... daca e ieftin Emoticon fericit e si mai bun 

Acum 2 saptamani mi'am cumparat Lg Optimus Black si sunt foarte multumit de el Emoticon fericit

Nou venit
0

SalutEmoticon care face cu ochiul Eu imi aleg un telefon dupa marca lui dupa functiile pe care le are si dupa softul acestuia! SalutEmoticon care face cu ochiul

Vizitator
Postări: 2
0

Dilema mea la inceput era ce model de telefon sa imi cumpar si cati bani sa dau pe el. De cateva ori am fost pacalit de impresia pe care un telefon mobil mi-a lasat-o. Abia dupa ce l-am achiztionat si l-am folosit ceva timp mi-am dat seama ca este aproape un esec, exista un lag intre aplicatii si bateria tinea foarte putin timp ( Galaxy S). Asa ca trebuie sa fim atenti si sa ne documentam mult inainte sa cumparam un telefon.

-Brandul telefonului

-Dotarile tehnice

-Sistemul de operare pe care ruleaza telefonul

-Bateria

Nou venit
0

Primul criteriul după care aleg un telefon mobil este preţul.Un criteriu suficient de important, dar nu cel mai important îl reprezintă şi aspectul fizic.E foarte bine cunoscut faptul că trebuie să  fi informat inainte de a achiziţiona un astfel de produs.Desigur ca pe lângă preţ şi aspect fizic (acest lucru nu-l consider ca fiind determinant) sunt foarte atent la caracteristicile telefonului, la modul de funcţionare şi desigur şi la marcă deşi acest ultim aspect recunosc că incep să-l neglijez..Pretenţiile mele personale legate de achizitionarea unui telefon sunt strâns legate de preţ.

Nou venit
0

Eu in primul rand imi aleg telefonul in functie de pret apoi de restu....

Vizitator
0

Eu cand imi cumpar un telefon nou primul criteriu e sa fie pe Android, imi place doar Androidul si apoi displayul... si camera foto pentru ca folosesc telefonul si pentru poze.
Nou venit
0

Hmm, Eu îmi aleg telefonul după cum arată de cele mai multe ori,

adică un telefon micuţ , cu un aspect draguţ.

Mă rog contează si firma, de cele mai multe ori mă interesez pe net ,cand vreau sa-mi cumpar un telefon nou.

Să vad ce zic şi ceilalţi baieţi/fete despre el, pe urma mi-l iau .

p.s:  Să mentionez , că nu ma arunc la telefoane foarte scumpe totusi e un telefon , deci conteaza si pretu că dupa-ţi pare rău.