Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎07-02-2012
0

Re: Dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

In functie de abonament, studiez intai abonamentele, il aleg pe cel mai potrivit si apoi studiez telefoanele cu preturi ok din cadrul abonamentului respectiv, indiferent de marca sau ultilitati, folosesc camera foto pentru poze, de exemplu... Nu am nevoie sa fie foarte performant telefonul.

Vizitator
0

Imi aleg telefonul dupa soft-ul lui , dupa durata bateriei , functiile lui si bineinteles pretul.
Nou venit
0

Raportul intre calitate pret sa fie bun iar in al doilea rand sa se auda muzica bine pentru ca eu folosesc telefonul si pe post de player pentru muzica.. sunt DJ

Highlighted
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎06-02-2012

@DENKy a scris:

Dilema mea la inceput era ce model de telefon sa imi cumpar si cati bani sa dau pe el. De cateva ori am fost pacalit de impresia pe care un telefon mobil mi-a lasat-o. Abia dupa ce l-am achiztionat si l-am folosit ceva timp mi-am dat seama ca este aproape un esec, exista un lag intre aplicatii si bateria tinea foarte putin timp ( Galaxy S). Asa ca trebuie sa fim atenti si sa ne documentam mult inainte sa cumparam un telefon.

Eu imi aleg telefonul dupa urmatoarele criterii:

-Brandul telefonului

-Dotarile tehnice

-Sistemul de operare pe care ruleaza telefonul

-Bateria

Deci practic din ce motive ai ales telefonul Galaxy S care acum il consideri un esec?

Si ce te-a facut sa te grabesti atunci cand l-ai cumparat?

Nou venit
Postări: 2
0

Pai ma uit prima data la pret..incerc sa ma incadrez in buget...ma uit la functii la aspect si mai sunt cateva criterii care nu imi vin acum in minte

Începător
Postări: 24

@Chris_Anderson a scris:

Pai ma uit prima data la pret..incerc sa ma incadrez in buget...ma uit la functii la aspect si mai sunt cateva criterii care nu imi vin acum in minte

Care e bugetul alocat pentru un telefon si care sunt functiile care le preferi?

Nou venit
0

Telefonul pe care il am, dand exemplu.. l-am luat dupa criteriu de baza considerat de mine si anume Functiile sale.. Prefer sa ascult muzica pe el si sa fac poze. Un al doilea criteriu care m-ar interesa este Softul telefonului. In cazul meu nu am un telefon cu soft foarte updatat, am un Nokia x2.    

Daca ar fi sa aleg alt telefon..nu as schimba criteriile, mai putin conteaza aspectul.              

Nou venit
0

Pai bugetul este in jur de 1000 de lei.

Si functii...pai:

-Touchscreen

-Camera de cel putin 3-4 mb

-WiFi

-Radio

-Bluetooth 

Vizitator
0

[ Editat ]

@Nece a scris:

@DENKy a scris:

Dilema mea la inceput era ce model de telefon sa imi cumpar si cati bani sa dau pe el. De cateva ori am fost pacalit de impresia pe care un telefon mobil mi-a lasat-o. Abia dupa ce l-am achiztionat si l-am folosit ceva timp mi-am dat seama ca este aproape un esec, exista un lag intre aplicatii si bateria tinea foarte putin timp ( Galaxy S). Asa ca trebuie sa fim atenti si sa ne documentam mult inainte sa cumparam un telefon.

Eu imi aleg telefonul dupa urmatoarele criterii:

-Brandul telefonului

-Dotarile tehnice

-Sistemul de operare pe care ruleaza telefonul

-Bateria

Deci practic din ce motive ai ales telefonul Galaxy S care acum il consideri un esec?

Si ce te-a facut sa te grabesti atunci cand l-ai cumparat?

Era atunci nebunia smartphone-urilor (Iarna anului trecut), si eu vrand sa imi aleg un telefon foarte bun, mi-am ales galaxy s, dar se pare ca am facut o greseala. Foarte multe crashuri neasteptate si lag maricel, neputand fi oprit nici macar cu  lagfix...

Nou venit

Salut. Principalul criteriu dupa care imi aleg telefonul mobil este 'infatisarea', sa pastram limba romana. Nu prea imi pasa daca are sau nu internet, camera foto de nu stiu cati megapixeli, aplicatii si asa mai departe. Important e sa poti comunica cu apropiatii si sa-l butonezi daca nu ai alta ocupatie. Am un telefon de aproape 3 ani si sunt foarte multumit de el, pot spune ca deja face parte din familie si nu o sa-l schimb prea curand, chiar daca nu este dintre cele mai bune. La momentul in care l-am cumparat era printre cele mai performante, insa acum au aparut alte minunatii. Si marca este importanta, pentru ca este necesar ca un telefon sa fie rezistent, iar unele firme deja si-au facut o reputatie din punctul asta de vedere.