Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎07-02-2012

Re: Dupa ce criterii iti alegi telefonul mobil?

In primul rand, cand achizitionez un telefon ma bazez pe urmatoarele criterii: -cel mai important lucru este pentru mine chipsetul grafic(GPU), cu cat mai bun cu atat mai "descurcaret" in jocuri, filme, poze. Sunt foarte multe clasamente online( sfatul meu este sa fie Adreno 205 macar sau SGX535 macar, recomandat SGX543 si Adreno 220 si binenteles Malli400) -procesor cu cat mai mare cu atat mai rapid, recomandat peste 1.0GHz -memorie ram cu cat mai multa cu atat mai bun in multitasking , recomandat peste 512mb -softul : symbian in niciun caz, android pt cei cu buget mediu si multimedia, iOS pt cei ce ii tine buzunarul si pt cei ce vor multimedia, bussines, toate, all in one plus de asta e rapid,, Windows Phone 7 pt cei ce au buget mediu si vor rapiditate si atat. -ecranul : recomandat peste 16M culori, rezolutie cat mai mare. Recomandat sa fie din sticla nu din plastic oribil. -plus alte mici specificatii : precum camera -materialele sa fie cat mai placute la atingere si cat mai rezistente. -firma : prefer Apple si HTC
Nou venit

Buna, eu sunt plecata din tara de ceva timp, cand eram acasa nu prea puneam accent pe telefoane si nici nu imi permiteam sa cheltui mult. Acum aleg un telefon dupa marca, pret si functii. De cand imi permit folosec doar iPhone si sunt multumita..desi trebuie sa recunosc ca daca lucram in tara nu stiu daca dadeam atatia bani pe un telefon.

Nou venit
0

Buna seara, eu aleg un telefon cu buget redus ptr ca nu imi permit sa dau multi bani, maxim 400 ron dar sa fie cu o camera decenta, multimedia, si wifi daca se poate.

Vizitator
0

Salut... cel mai important e pretul si functionalitatile. Acum depinde si pentru ce foloseste fiecare telefonul, pentru mine e doar un accesoriu.

Nou venit
0

Detin un Iphone 3GS si sunt multumit de telefon.. As vrea sa imi iau un 4s dar nu vreau sa dau atatia bani pe un telefon, ca sa revenim la subiect, eu aleg un telefon dupa firma si pret dar trebuie neaparat wifi, baterie buna, semnal puternic, si totusi calitatea constructiei sa fie ridicata.

Vizitator
0

[ Editat ]

Eu imi aleg telefonul dupa:

-pret.

-OS

-in general ceea ce poate sa faca.

Nou venit
0

Acum depinde de la telefon la telefon.

Eu imi aleg telefonul dupa.

-Marca telefonului.
- Camera telefonului [mpx] si camera video.
- Memoria interna [cat mai mare]
- Soft-ul telefonului [android/simbian]
- Durata bateriei [cate zile tine]

Cam atat...
Vizitator
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Orice de la Sony Ericsson Emoticon foarte fericit
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎10-02-2012
0

dupa marca. preferabil samsung
Nou venit
Înregistrat: ‎10-02-2012
0

Eu imi aleg telefonul dupa aceleasi criterii,dar nu prea ma intereseaza softul telefonului.