Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎06-05-2012
0

Invalid Server Certificate

Am incercat aseara sa-mi incarc cartela(preplatita) si n-am continuat caci server-ul vostru presupun... emite sau a emis un certificat "invalid".SSL Error... nu stiu exact ce inseamna asta, dar stiu ca are ceva legatura cu securitatea. Cand rezolvati problema ? Adresa cu pricina este asta https://www.vodafone.ro/myvodafone/reincarcare-online/index.htm

Unde mai pui ca este httpS....

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Re: Invalid Server Certificate

Salut, Spasky!

Pagina de reincarcare cartela online functioneaza corespunzator. Te rog sa verifici ora si data calculatorului pe care il folosesti, pentru a vedea daca acestea sunt setate corespunzator.

Multumesc,
Adrian
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎06-05-2012
0

V-am relatat problema asta deoarece imi incarc cartela de ceva timp prin "reincarcare online"...si nu mai pomenisem sa primesc o SSL Error pana ieri.

Citind cateva postari(relatari) se pare ca problema o genereaza Google Chrome sau Antivirusul(in cazul meu Avast) . Opera este browser-ul default in sistem si probabil ca preia acele false informatii, bug-uri, blocandu-mi accesul.

Reincarcarea online fuctioneaza folosind Opera de pe telefonul mobil unde nu exista Chrome sau AV.

Citez : Dont let the Antivirus or Desktop Firewall scan your SSL connections, these "safety" programs crack SSL by using own certificates giving invalid certificate warnings on browsers.

Problema am rezolvat-o in sensul ca mi-am reincarcat cartela. Am folosit Mozilla Firefox care probabil ca ignora acele avertismente...

Habar n-am daca va intereseaza "chestiile" astea caci voi nu folositi reincarcarea online...

Ora si data computerului(erau corecte, setate corespunzator) pe care-l folosesc nu cred ca ar avea vreo legatura cu SSL..oricum Thank you for your cooperation Adrian_M !

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Salut, Spasky!

Ma bucur ca ai remediat situatia si iti multumesc pentru indicatiile oferite, sunt sigur ca vor fi de folos membrilor acestei comunitati.

Multumesc,
Adrian