Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎21-03-2012
0

Mesaje despre tonuri de asteptare - din senin, fara sa cer asta

Am primit dimineata sms de la numarul 800 care zicea
"Vesti bune! In curand vei primi un cadou de la Vodafone. Convorbirile placute incep cu muzica."

Apoi tot am inceput sa primesc mesaje: 

La ora 13:10 primesc un mesaj de la 400 continand urmatorul text

"Felicitari! Serviciul tonuri de asteptare a fost activat cu succes si tonul gratuit a fost adaugat in categoria Tonurile mele.Vodafone"

Nu am raspuns cu nimic, mi se parea deja ciudat.

Apoi, am mai primit urmatoarele 3 mesaje:

"Tonul de asteptare a fost adaugat in sectiunea tonuri preferate. Curand vei primi un mesaj de confirmare a activarii tonului. Multumim!" - la 13:45

Apoi un mesaj IDENTIC la 13:47

Iar la 13:49 primesc: "Felicitari! Tonul de asteptare a fost activat. Acum prietenii tai pot asculta piesele tale preferate atunci cand te suna!"

Acum ~30 minute ma suna un coleg si-mi zice "Ce-i cu simfonia aia cand te sun?"
Mi-am dat seama in sfarsit despre ce e vorba.
Merg apoi si caut pe google ceva asemanator, si gasesc numarul *800#, acolo dau la tarife si vad ca voi fi taxat lunar pentru ceva ce n-am vrut. Am mers imediat tot la *800# si m-am dezabonat, dar probabil cei 0.25euro mi-i va lua luna asta. Si aparea si in contul meu de myvodafone, la servicii active, aceasta treaba cu tonurile de asteptare.

Pana la urma, voi fi taxat sau nu? Daca l-as fi pastrat, as fi fost taxat de luna viitoare sau era totul gratis pentru o perioada nelimitata?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Mesaje despre tonuri de asteptare - din senin, fara sa cer asta

Salut irradu si bun venit in comunitatea noastra!

Imi poti trimite numarul tau printr-un mesaj privat?

Voi face verificari si revin cu raspunsuri complete in cel mai scurt timp la toate intrebarile de mai sus.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Moderator
Postări: 2.729
0

[ Editat ]

@irradu a scris:

Pana la urma, voi fi taxat sau nu? Daca l-as fi pastrat, as fi fost taxat de luna viitoare sau era totul gratis pentru o perioada nelimitata?

Salut din nou si iti multumesc pentru furnizarea numarului.

Nu, nu ai fost sau vei fi tarifat pentru serviciu.

Colegii din Marketing au initiat o campanie la inceputul lui ianuarie care s-a prelungit iar mecanismul are cativa pasi prin trimiterea de instructiuni prin SMS la un anumit interval de zile.

Promotia presupune o luna de abonament gratuit(0.25 euro fara TVA incepand cu cea de-a doua luna)la serviciul RBT si 2 melodii premium oferite gratuit, la alegere dintr-o lista(o melodie in prima luna, a doua melodie in a doua luna-primesti notificare in a 25a zi de la alegerea primului ton de apel)

Cele doua melodii gratuite oferite sunt melodii premium, pe langa melodiile standard(Klone si In Accord), pe care le primesti la activarea serviciului. A doua melodie gratuita, o primesti sau ai fi primit-o doar daca alegeai explicit sa pastrezi serviciul.

Mult mai multe informatii despre acest serviciu se gasesc pe pagina noastra de Tonuri in asteptare iar aplicatia in interfata web se gaseste aici, https://www.vodafone.ro/sunete/.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Înţelept
Postări: 132
Înregistrat: ‎27-02-2012

[ Editat ]

Dar eu am serviciul acesta activ de 1 an si nu platesc nimic pt el imi puteti spune de ce?  

Membru veteran
Postări: 536

[ Editat ]

Buna Bogdi_Marian992.

Am verificat numarul tau si ti-am raspus prin mesaj privat.

Am ediat postarea ta si am sters, pentru siguranta ta, partea in care ai notat numarul tau de telefon.

Daca mai ai alte intrebari sau ai nevoie de informatii suplimentare, te ajut cu placere.

Multumesc,

Ramona

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-02-2012
0

[ Editat ]

Eu am acest serviciu si l-as face cadou si altcuiva la fel de vechi ckient ca si mine.

Nu m-ar deranja sa mi se faca o  ofarta asemanatoare !.

Membru de onoare
Postări: 1.749

[ Editat ]

Buna Moromete si bine ai venit pe forum!

Utilizezi cartela Vodafone? Daca da, poti face diverse cadouri prietenilor tai. Ti-am atasat un print screen cu acestea.

cadouri.JPG

Daca nu vrei unul din aceste cadouri, pot, de exemplu, sa ii transferi credit si sa isi activeze din acesta tonul de asteptare. Si asa ar fi cadou din partea ta.

Mai poti oferi si SMS Magic, de exemplu. Ti-am atasat un alt print screen cu cateva detalii.

SMS magic.JPG

Sper ca informatiile acestea iti sunt de folos. Mai multe detalii gasesti aici.

De asemenea, daca ai nevoie de infornatii suplimentare nu ezita sa ne intrebi.

Multumesc,

Irina.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-06-2012
0

Dragi Moderatori,

Va rog sa ajutati o biata martiancaFemeie cu limbă scoasă De cand am acest serviciu incerc cu disperare sa imi iau si eu un ringtone (Chaty Perry -Fireworks sau orice alt ton care sa sune sa ma trezeasca din morti).).Am fost si in magazine Vodafone, am cautat si online dar se pare ca nu sunt de pe planeta asta......

Eu vreau un ton de apel adica atunci cand in suna telefonul sa aud acea melodie. Nu vreau tonuri de asteptare sau cum le mai zice.Pur si simplu nu stiu cum i se spune la Vodafone: sonerie, ton de apel , riingtone......sper din suflet sa ma inteleaga si pe mine cineva fiindca ma simt de parca as vorbi limbi straine.

Sunt dispusa sa platesc dar as fi vrut sa nu fiu obligata sa ma inscriu la ceva lunar. Ar fi fost frumos daca site-ul Vodafone ar fi avut o pagina de unde clientii sa poata descarca (contra cost bineinteles) tonuri de apel, sonerii sau rington-nuri sau cum le-o spune....

Va multumesc anticipat pentru timpul acordat si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.

Membru veteran
Postări: 536
0

[ Editat ]

Buna amarigeb.

Daca iti doresti sa auzi melodia lui Katy Perry atunci cand iti suna telefonul este ton de apel, sonerie sau ringtone, cum bine ai spus trebuie sa o ai descarcata in telefon si apoi sa o setezi ca ton de apel.

Descarcarea ei in telefon o poti face, accesand diferite site-uri de pe care poti downloada melodii gratuit sau contra cost. Un simplu search pe Google te poate ajuta

Trebuie sa ai acces la internet pe telefon pentru a accesa site-urile recomandate si pentru a descarca melodia pe care ti-o doresti. Daca folosesti un smartphone exista diferite aplicatii, pe care le poti descarca in telefon din market si care iti ofera acces la descarcarea melodiilor preferate.

Sper sa te ajute informatiile oferite. 

Multumesc,

Ramona

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Sau o poti copia direct din calculator in telefon (daca telefonul poate fi conectat la calculator si detii aceasta melodie in mod legal, bineinteles Emoticon care face cu ochiul) si o poti seta ulterior ca ton de apel sau ce vrei tu. Sau poti ruga un prieten sa te ajuteEmoticon care face cu ochiul .