Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎10-11-2014
0

Micro sim

Buna seara.
Am o intrebare in legatura cu o cartela reincarcabila. Mi-am luat un telefon care necesita microsim. Initial am avut sim normal si l-am taiat, astfel transformand-ul in micro dar de multe ori mi se intampla sa se miste din slotul lui si telefonul nu-l mai recunoaste. Nu am abonament si as vrea sa stiu daca se pote face ceva daca ma prezint intr-un centru vodafone. Tin sa mentionez ca simul este taiat putin cam mult si nu se potriveste perfect cu slotul.
Multumesc anticipat.
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Micro sim

[ Editat ]

Salut si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Schimbarea de la SIM la microSIM/nanoSIM si invers este gratuita.Doar ca,intervenind asupra cartelei tale,nu cred ca vor primi un SIM "desfigurat". Oricum,in cazul cel mai rau,vei plati 4 euro credit,taxa de schimbare SIM.

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

[ Editat ]

@Ionuţ a scris:

Salut si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Schimbarea de la SIM la microSIM/nanoSIM si invers este gratuita.Doar ca,intervenind asupra cartelei tale,nu cred ca vor primi un SIM "desfigurat".

Pe parcursul ultimilor 2 ani de zile am facut trecerea de la SIM la microSIM si in cele din urma, la nanoSIM

Pe langa faptul ca au fost gratis inlocuite, nimeni nu mi-a cerut vreodata sa las la schimb simul vechi.

Acest lucru este confirmat si de Alexandra :

"Schimbarile de la SIM normal la Micro/nano/USIM (pt 4G) SIM, la SIM defect la activare, SIM deterioarat prezentat in magazin sunt gratuite. Te poti prezenta intr-un magazin Vodafone ( reprezentanta) pentru aceasta modificare. "

Multa bafta la inlocuirea obtinerea microSIM-ului

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎10-11-2014

Da pot confirma si eu acest lucru. Am fost astazi intr-un centru vodafone si in mai putin de 2 minute mi-a fost inlocuit simul gratuit si nici nu a trebuit sa predau vechiul sim.
Frumos vodafone, multumesc! Emoticon fericit
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

[ Editat ]

Ma bucur ca ai reusit sa ti-l schimbi.

Pe viitor poti accesa si chatul din orice pagina vodafone.ro,  din partea dreapta a ecranului.

Acolo vei intra instant in legatura cu un consultant Vodafone, ce-ti va raspunde cu o precizie de ceas elvetian!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

De ceva ani cunosc un tip dintr-un cerc de cunoscuti ai sotiei.Un Gica Contra.Nu se poate sa zica cineva ceva,ca el trebuie sa zica invers.Sunt convins ca in eventualitatea schimbarii de SIM nu se va dezice. La informarea in magazinul Vodafone,da catre consultantă,"Domnule,aveti gratuitate!",raspunsul ar fi: "Nu domnisoara,eu platesc,ca sunt Gica Contra!". 

Ce noroc cu Vodafone ca raspunde pretentiilor tuturor oițelor Domnului. Emoticon fericit

Vodafone