Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎16-09-2012

MyX.net

Buna, am o mare problema, azi am incercat sa ma loghez si sa intru pe mail-ul meu pe care il folosesc de 5-6 ani si cand sa ma loghez imi apare o casuta in care mi se cere pentru securitatea contului sa confirm trimiterea unui cod confidential pe adresa de mail alternativa pe care am folosit-o cand mi-am facut cont yahoo adica acum 5-6 ani iar acea adresa era xxxxxxx@myx.net pt ca aceasta platforma era atunci pe acea vreme si din cate am inteles era un portal de la Vodafone care acum nu mai exista deci nu am cum sa intru pe acea adresa de mail cu care m-am inregistrat ca sa iau codul pe care mi l-au trimis ei ca sa ma pot loga din nou pe contul meu de yahoo/mail. Ce pot sa fac sa-mi recuperez din nou contul pt ca il folosesc de multi ani si nu vreau sa-l schimb pt ca e foarte important pt mine acel cont in mai multe privinte, astept un raspuns sper pozitiv ca sunt "mort" daca nu il mai pot folosii... Cum sa intru pe myx.net sau cum imi pot recipera acel mail ? Va multumesc anticipat !!!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: MyX.net

Salut marian25!

Imi poti trimite un mesaj privat pentru a te putea ajuta. Am nevoie de la tine de adresa de xnet, un numar de telefon de contact si sa imi confirmi anul aproximativ de cand o ai.

Urmeaza sa verific si daca se mai afla in baza noastre de date sa iti acord accesul la aceasta.

Zi frumoasa!
Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎01-08-2013
0

Buna, exact aceeasi problema am si eu....cand am creat contul meu de yahoo am dat adresa mea de myx.net. Acum , intrucat mi s-a blocat contul de yahoo mail imi tot apare o casuta in care mi se cere codul trimis pe emailul alternativ. Dar este foarte mult timp de cand nu am mai folosit acel cont de myx.net, iar cand am cautat domeniul nu imi mai apar casutele de logare (sincer, nici parola nu mi-o amintesc, am creat contul de myx.net in urma cu 9 ani!!!).

As dori daca se mai poate sa imi recuperez acel cont doar pentru a-mi revalida contul de yahoo.

Moderator

[ Editat ]

Buna @ioanara!

Imi poti trimite aceleasi informatii pe care i le-am cerut lui @marian25 acum 6 luni Emoticon fericit  

@Tudor a scris:

Imi poti trimite un mesaj privat pentru a te putea ajuta. Am nevoie de la tine de adresa de xnet, un numar de telefon de contact si sa imi confirmi anul aproximativ de cand o ai.

Urmeaza sa verific si daca se mai afla in baza noastre de date sa iti acord accesul la aceasta.

Toate cele bune!
Tudor

Vodafone
Moderator
0

Buna @ioanara!

@ioanara a scris:

Buna, exact aceeasi problema am si eu....cand am creat contul meu de yahoo am dat adresa mea de myx.net. Acum , intrucat mi s-a blocat contul de yahoo mail imi tot apare o casuta in care mi se cere codul trimis pe emailul alternativ. Dar este foarte mult timp de cand nu am mai folosit acel cont de myx.net, iar cand am cautat domeniul nu imi mai apar casutele de logare (sincer, nici parola nu mi-o amintesc, am creat contul de myx.net in urma cu 9 ani!!!).

As dori daca se mai poate sa imi recuperez acel cont doar pentru a-mi revalida contul de yahoo.

Mi-ai confirmat in privat ca totul este in regula acum, citez Emoticon fericit

MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL!
AM REUSIT SA REZOLV PROBLEMA!
pot spune ca sunt cel mai fericit om ca mi-am recuperat contul de yahoo!
o saptamana frumoasa!

Te mai asteptam pe forum!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎17-12-2014
0

Buna ziua!

Nu stiu daca mai este valabil acest topic insa m-am lovit de aceeasi problema in legatura cu contul de email de la yahoo.

Am mai primit si altadata cate o cerere pentru securitatea contului dar atunci am folosit raspunsurile la intrebarile secrete si totul a revenit la normal, acum insa imi cere un cod care trebuie sa-l iau de pe adresa veche de myX pe care am folosit-o la crearea contului de yahoo. Am inteles ca cei dinaintea mea au reusit sa rezolve problema dar asta se intampla in urma cu 2 ani. As fi foarte fericit daca as putea sa primesc asistenta in aceasta problema deoarece am asociat contul de yahoo cu foarte multe si e esential pentru mine sa-l recuperez.

O zi buna tuturor!

Moderator

Salut, NicusorAdrian!

Asa cum am discutat si cu alte persoane de dinainte ta, imi poti trimite un mesaj privat pentru a te putea ajuta. Am nevoie de la tine de adresa de xnet, un numar de telefon de contact si sa imi confirmi anul aproximativ de cand o ai.

Urmeaza sa verific si daca se mai afla in baza noastre de date sa iti acord accesul la aceasta cu caracter temporar.

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Am citit raspunsurile date celorlalti si am anticipat procedura, asa ca am trimis deja pe privat mesajul cu subiectul "adresa email la Xnet"  Emoticon fericit

Astept cu mare interes un semn, macar sa stiu daca se mai poate face ceva sau nu.

Multumesc pentru raspuns!

O seara buna! 

Moderator

Salut, NicusorAdrian!

S-a si rezolvat, ai indicatii in ultimul mesaj privat.

Tudor

Vodafone
Vizitator

Am reusit! Emoticon fericit Multumesc pentru amabilitate si promptitudine!

O zi buna si noroc in toate!