Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎24-11-2015
0
Soluţie acceptată

Nemultumit de comanda .

Buna seara!Nu ma gandeam ca o companie cum e Vodafone , poate sa fie neserioasa . O sa va intrebati de ce fac afirmatia asta ,pentru ca m-au contactat ca sa imi ofere o tableta Vodafone tab 4G , un abonament de 4 Euro cu internet nelimitat , acum o saptamana . Discut toate conditiile cu reprezentatul vodafone , numai ca nu facea "mancare" dupa cate zicea , facea de toate . La final imi zice ca o sa ma contacteze cineva de la depozitul lor sa stabilesc ziua cand sa primesc aceasta tableta "magnifica".Am stabilit in decursul zilei de luni sa imi ajunga tableta acasa , sa semnez un contract , sa dau o copie a buletinului celui de la curierat , bineinteles spunandu-i acelui operator , ca luni sunt acasa . Restul saptamanii sunt la serviciu . Toate bune pana luni seara , tableta "magnifica" , ioc , sun un operator la operator , care imi zice ca o sa ma contacteze imediat . Cred ca tot asa , dupa tableta a plecat si nu o gasea . Astazi am sunat la fan curier sa ma interesez de colet , nimic . Sun iar la vodafone , unde un alt operator imi zice ca tableta nici nu a plecat pentru ca trebuie sa platesc o garantie de 100 de lei sau 120 si ceva , nu mai stiu sigur , pentru ca eram prea nervos cand am auzit,bineinteles punandu-mi intrebarea daca mi s-a zis de garantia asta . Normal , ca nu mi s-a zis . Nu discutam de la inceput , daca mi se zicea , nu mai continuam . Deci in final va pot zice ca asta e VODAFONE ROMANIA si bine la inteles , la finalul contractului cand va expira , ma voi muta de la Vodafone , tinand cont ca am un abonament si 3 cartele vodafone .

Membru VIP
Postări: 6.909
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Nemultumit de comanda .

[ Editat ]

Desi eu nu agreez returul,daca te coafeaza cumva,avand in vedere ca este comandata telefonic,ai drept de retur 14 zile.Daca esti "Nemultumit de comanda" o poti trimite inapoi fara obligatii.

Plata in avans sau garantia,oricat sunt de neplacute,sunt justificate.

Vodafone
Vizitator
0

Cred ca nu ati inteles ce vreau sa zic sau nu vreti sa intelegeti.Pe scurt sa explic, eu nu sunt suparat ca trebuie o garantie dar de ce dracu nu au zis de la inceput nu ma pui sa stau ca prostul acasa sa astept comanda si ea nu pleaca din depozit sper ca acum sa intelegeti. Culmea tot eu sun sa vad ce se intampla ,vb cun operator imi zice ca imediat imi cuminica, dar cred ca imediat la VODAFON inseamna 6 zile lucratoare.Deci in mare sunteti NESERIOSI.

Moderator
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

ANDRW a scris:

Cred ca nu ati inteles ce vreau sa zic sau nu vreti sa intelegeti.Pe scurt sa explic, eu nu sunt suparat ca trebuie o garantie dar de ce dracu nu au zis de la inceput nu ma pui sa stau ca prostul acasa sa astept comanda si ea nu pleaca din depozit sper ca acum sa intelegeti. Culmea tot eu sun sa vad ce se intampla ,vb cun operator imi zice ca imediat imi cuminica, dar cred ca imediat la VODAFON inseamna 6 zile lucratoare.Deci in mare sunteti NESERIOSI.

Buna!

Imi pare rau pentru situatia intampinata! Din descrierile postate, aceasta a fost preluata pe pagina noastra de Facebook. 

Daca te pot ajuta, te rog sa imi spui.

Multumesc!

Vizitator
0

Nu multumesc dar eu am vrut sa arat cat de neseriosi pot fi cei de la VODAFONE . Si de aici incolo o sa le fac o reclama proasta

Vizitator
0

buna dimineata as vrea sa stiu si eu daca se rezolva ceva cu o reclamatie facuta catre operator

Moderator
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

ANDRW a scris:

buna dimineata as vrea sa stiu si eu daca se rezolva ceva cu o reclamatie facuta catre operator

Buna!

Pentru a afla statusul solicitarii, te rog sa accesezi chat-ul.

Apare pe orice pagina a site-ului Vodafone www.vodafone.ro in partea dreapta. Vei fi preluat in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc!