Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012
0
Soluţie acceptată

Numar privat, se poate afla identitatea?

Salut,

De ceva timp(6-7luni), ma dispera apeluri cu numar ascuns in jur de 6 pe zi 3 noaptea si 3 intre 04-07 dimineataza, sa ma duc la politie nu cred ca este cazul, nu ma amentinta nu injura decat suna, hartuire?

Normal este ca firma de telefonie sa furnizeze aceste date, sunt platitor de la inceputurile Connex-ului, dar din comoditate se ascund in spatele unor legi operatorii, si ne trimit pe noi sa ne luptam, eu am  gasit rezolvarea, schimb numerele de telefon si furnizorul.

Oricum daca a-ti gasit rezolvare la aflarea numarului privat, sunt totusi curios sa aflu cine ma stresat noapte de noapte,i-i platesc cu aceiasi moneda dar nu cu numar privat, poate asa inteleg si idiotii ca ce tie nu-ti place altui nu-i face.

sa auzim de bine Emoticon fericit

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Numar privat, se poate afla identitatea?

Salut,

Nu, nu este normal ca o companie sa iti ofere identitatea unui numar ascuns. Te rog sa te interesezi inainte, din punct de vedere legal. 

Daca tu ai folosi serviciul de identitate ascunsa, iar noi am furniza numarul tau pentru ca pur si simplu apare un utilizator pe forum care cere acest lucru, sunt sigur ca ne-ai actiona in judecata. Personal, nu as alege un furnizor de telefonie si servicii mobile care mi-ar oferi datele cu caracter confidential, la cererea mea. Imi striu atributiile de client, dar in acelasi timp ma intereseaza si securitatea. 

Exista institutii platite care te pot ajuta si care cu asta se ocupa. Noi oferim serivcii de telefonie mobila. 

Multumesc,

Claudiu 

Sfătuitor
0

Salut Claudiu ,

Stiam raspunsul tau (in acest moment iar m-am bucurat de un apel cu numar privat) Emoticon fericit)

Sunt constient ca trebuie sa va supuneti legilor in vigoare, dar nu uitati "clientul meu stapanul meu" sunt pus de multe ori in situatia voastra dar incerc sa ajut clientul el ma plateste.

citez:

Personal, nu as alege un furnizor de telefonie si servicii mobile care mi-ar oferi datele cu caracter confidential, la cererea mea. Imi striu atributiile de client, dar in acelasi timp ma intereseaza si securitatea. "

Partial de acord cu tine, nu am cerut date confidentiale, am cerunt numarul celui care ma suna, care este banuiesc o cartela sau chiar abonament si ete public, daca este numar confidential(la secret) atunci sunt de acord cu tine.

Nu face nimic, este normal sa mai facem si schimbari, cu cativa euro transit la toata agenda noul meu numar de telefon si gata.

Maine am sa fac si o solicitare scrisa la voi, pentru ca vreau un raspuns tot scris.

Eu am facut apel la forumisti, raspunsul vostru i-l stiam, un privat daca se poate sa-ti las datele, sa faci o scurta verificare si poate o sa intelegi dece sunt revoltat.

o seara buna nu vreau sa creez agitatie pe aici. 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut!

Daca ai telefon cu Android,exista soluții dezvoltate pentru restricția apelurilor cu număr necunoscut.Eu am testat aplicația de securitate a celor de la Kaspersky,ce include si funcție de filtrare apeluri/SMS-uri.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Orice smartphone are astfel de aplicatii. Sper sa il identifici pe acel frustrat.

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎03-06-2013

@kcostica, aaici rezolvare sigura si testata! Emoticon care face cu ochiul

Open your mind before you open your mouth!
Sfătuitor
0

Functioneaza Emoticon fericit)

Multumesc.

Sfătuitor
0

nu mai functioneaza dar a functionat