Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
De-al casei
Postări: 57
Înregistrat: ‎14-02-2012
0

Numere "preferentiale"

Cat ma costa un numar mai "deosebit" ? nu ma refer la "promotia" aia cu numele in forma de numar

Pentru un abonament deja existent cat m-ar costa schimbarea numarului ?

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 281
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Numere "preferentiale"

Buna,

Schimbarea cu primul numar disponibil te costa 15 Euro (taxa care va aparea pe factura) iar pentru numar preferential taxa este de 25 Euro.

Multumesc,
Raluca
De-al casei
0

Nu inteleg, ce inseamna "numar disponibil" ?
Membru cu acte în regulă
Postări: 281
Înregistrat: ‎12-01-2012

Primul numar disponibil adica primul numar din baza noastra de date care nu este inca alocat unui client.

Numarul preferential il poti alege tu (din seriile disponibile in prezent de la 0720 pana la 0737 ). Daca ai anumite preferinte se va tine cont de ele.

Daca mai ai neclaritati, te rog sa imi spui Emoticon fericit .

Multumesc,
Raluca
De-al casei
0

Ai un PM
Sfătuitor
Postări: 56
Înregistrat: ‎24-01-2012

sa vi le bagati in dos

ca si client gold la compania orange imi pot alege un nr gold gratuit

am nr de orange 311312 ales gratuit doar pt ca sunt client gold

la vodafone tot gold sunt si ma costa 15 euro sa imi aleg un nr oarecare ?

o intrebare am: voua nu va este rusine? chiar deloc

de cand ma stiu compania orange a avut beneficii mai multe in programul de loialitate decat mizeria voastra NIMIC IN FIECARE ZI

dupa 1 an la orange primesti un nr cu care vorbesti la 1 cent nelimitat in retea

sunt scarbit si prefer sa ma gandesc ca la voi exista un program de loialitate

chiar nu se simte absolut nimic,nu i nimic in toamna reduc cu 75% abonamentele mele la voi adic din 4 mai raman cu 1

este suficient la cat stiti sa va satisfaceti nevoia de comunicare asa cum va semnati la sfarsitul fiecarui mail libidinos

ma mir ca va mai suporta clientii 

Forgiven,but not forgotten
Membru de bază
Postări: 222
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

numarul preferential se alege cu tot cu prefix sau prefixul trebuie pastrat? sa presupunem ca am 0739ZUWYPO. pot alege 0720ABCDEF sau raman cu 0739 + ABCDEF?
prefix + 6 cifre identice = numar preferential sau de platina? si cat ar fi taxa in acest caz?
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut Rares,

Numarul preferential se stabileste in functie de preferintele pe care le are clientul, si se acorda in functie de disponibilitate. Prefixul poate fi schimbat, iar preferintele se aplica pentru urmatoarele sase cifre, iar in acest moment exista disponibilitate pentru orice prefix intre 0720 pana la 0737.

Costul numarului preferential este de 25 de Euro ce vor aparea pe factura, iar costul unei schimbari cu primul numar disponibil este de 15 Euro.

De-al casei
0

Ok, am rezolvat cu "preferentialu" dar, a aparut o problema ce nu s-a rezolvat, desi am facut o plangere la *222. De cand s-a schimbat numarul nu mai functioneaza deloc *123#, nici de pe telefon nici pecontul myvodafone nu vad cat am consumat din minute...
De-al casei
0

[ Editat ]

@connex

De la Cosmote citire

"Dacă îţi activezi unul din planurile tarifare de mai sus pentru o perioadă contractuală de 12 luni, poti beneficia la activare de un „Număr de Aur” pentru o taxă de 62 €.

Caracteristici „Număr de Aur”:

„Numărul de Aur” va fi disponibil numai pentru plaja de numere COSMOTE cu prefixul de reţea „0784”
„Numărul de Aur” este format fie dintr-o secvenţă de cifre care se repetă, fie dintr-o secventa de cifre ce pot fi uşor de reţinut.
Exemple de „Numere de Aur”:
o 0784444444
o 0784000000
o 0784848484
o 0784321321
o 0784123123
o 0784010101

Concluzia o tragi singur