Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎26-07-2018
0

Plata dubla nerecunoscuta

Buna ziua, in data de 25 iulie ac am efectuat o plata de 400lei prin transfer bancar din cont ING in contul ING Vodafone desi erau de plata doar 332,67 lei
Am mers la sediu sa ma asigur ca a fost reziliat contractul si ca nu mai am nimic de plata dar surpriza, a trebuit sa achit 332,67 lei pe care i-am platit cu cardul la sediu.
Acasa am descoperit ca au fost retrasi si cei 400 de lei din cont.
Astazi, 27 iulie am mers la Vodafone Lipscani sa depun cerere de restituire dar, alta surpriza, nu erau decat 66,33 lei pe - in cont si nu 400 lei cum ar trebui.
Ce pot sa fac sa-mi recuperez cei 400 lei platiti on plus si sa termin definitiv cu Vodafone.?
Moderator
Postări: 640
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Plata dubla nerecunoscuta

Buna,

Nu putem face mai multe verificari aici pentru ca avem nevoie de un numar de telefon, iar numerele de telefon si datele personale inregistrate pe codul de client sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice.

Prin urmare, iti recomandam sa iei legatura cu noi fie apeland la *222, fie completand formularul de email de aici https://goo.gl/Jct8aj .

Madalina
Vizitator
0

Am discutat la 0372022222 cu un reprezentant Vodafone si am trimis copiile documentelor de plata si mi s-a spus sa astept.

Ieri am sunat din nou si am inteles ca s-a rezolvat problema dar trebuie sa ma prezint la ghiseu daca vreau sa-mi recuperez banii.

Eu am cerut stornarea banilor in contul platitor pentru a nu fi nevoit sa ma deplasez la unul din sediile Vodafone si sa mai pierd timp inutil. In plus este unul din circuitele logice de recuperarea unei plati eronate prin transfer bancar.

Raspunsul primit a fost ca nu se poate face stornare si sa vin la ghiseu.

Deoarece nu pot ajunge in timp util, program de lucru, la unul din ghiseele Vodafone probabil ca cei 400lei pe care trebuie sa-i recuperez vor ramane in contul Vodafone.

Am incheiat conturile cu Vodafone ramanand cu un sentiment de amaraciune si repulsie.

Moderator
Postări: 62
Înregistrat: ‎18-06-2018
0

popescuac, banii respectivi nu sunt ai companiei Vodafone, ceea ce inseamna ca vei avea posibilitatea de a merge la orice Reprezentanta Vodafone din judetul tau pentru a-i recupera.

Roxana

Vizitator
0

[ Editat ]
Anunţ
Anunţ
Un raspuns inutil.
Nu am posibilitatea de a ajunge la ghiseu, dupa cum spuneam si mai sus.
Ca sa fac procura pentru a fi ridicati de alta persoana ma costa mai mult si dureaza, apoi apare aceeasi probleme a lipsei timpului necesar pentru acest lucru.
In Orasul Toronto, judetul Ontario, Tara Canada aveti ghiseu?

Din moment ce nu pot sa-mi recuperez banii consider ca nu-i mai am, poate va ganditi sa-i donati din moment ce au ramas la voi iar eu nu pot sa-i recuperez.

Cei 400lei au fost virati prin Ordin de Plata din cont ING in contul dvs ING.
De ce nu pot fi stornati?
De ce trebuie sa vin la ghiseu?
De ce nu poate fi simplu si usor?
Traiti in Romania, acesta este motivul.?

Vizitator
0

Un raspuns inutil.
Nu am posibilitatea de a ajunge la ghiseu, dupa cum spuneam si mai sus.
Ca sa fac procura pentru a fi ridicati de alta persoana ma costa mai mult si dureaza, apoi apare aceeasi probleme a lipsei timpului necesar pentru acest lucru.
In Orasul Toronto, judetul Ontario, Tara Canada aveti ghiseu?

Din moment ce nu pot sa-mi recuperez banii consider ca nu-i mai am, poate va ganditi sa-i donati din moment ce au ramas la voi iar eu nu pot sa-i recuperez.

Cei 400lei au fost virati prin Ordin de Plata din cont ING in contul dvs ING.
De ce nu pot fi stornati?
De ce trebuie sa vin la ghiseu?
De ce nu poate fi simplu si usor?
Traiti in Romania, acesta este motivul.?

Am acces restrictionat deja, am deranjat pe cineva?
Moderator
Postări: 172
Înregistrat: ‎25-06-2018
0

Popescuac, te rog sa ne trimiti solicitarea ta prin email completand formularul de aici https://goo.gl/Jct8aj . Avem nevoie de datele tale pentru a putea verifica situatia contului tau.

Elena

Vizitator
0

Am trimis toate datele si raspunsul a fost ca trebuie sa depun o cerere scrisa la ghiseu.
No comment.
Daca puteam ajunge la ghiseu luam banii pe loc.
Am cerut STORNARE, este un procedeu uzual prin care banii se trimit inapoi in contul platitor. Simplu.
De ce trebuie sa fie complicat?
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Ne pare rau sa aflam aceasta, popescuac. Te rugam sa ne trimiti si noua toata discutia avuta cu colegii mei pana acum pe adresa socialmedia_ro@vodafone.com si linkul de aici. Vom verificai si iti vom raspunde in cel mai scurt timp. Cel mai probabil ca pentru contul tau s-a dat deja dispozitie de ridicare a sumei din magazin si de aceea ti s-a transmis sa mergi la ghiseu.

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

Buna ziua,

am forward-at catre adresa de e-mail socialmedia_ro@vodafone.com pe care mi-ati furnizat-o, e-mailul de raspuns din partea reprezentantului Vodafone la cererea mea Request ID 000000000178122 si am adaugat si link-ul catre aceasta pagina a forumului.

La cererea, sesizarea telefonica, din data de 27 august 2018 am cerut ca in cazul lamuririi situatiei suma sa fie stornata in contul platitor si sa fiu instiintat despre situatia data.

Astept un raspuns si poate o rezolvare.

Multumesc pentru suport