Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Sfătuitor
Postări: 44
Înregistrat: ‎29-01-2012

Primul "celular"

[ Editat ]

Iata si un thread ce sigur va starni ceva nostalgii. As vrea sa spuneti care a fost primul telefon mobil si anul in care l-ati dobandit. Probabil ca sunt unii care vor face eforturi serioase de memorie si poate unii, chiar nu si vor reaminti, insa merita sa ne uitam cam cu 10 ani in urma si sa realizam progresul urias facut in acest domeniu, intr-un timp atat de scurt.

Primul meu telefon a fost un Alcatel One Touch Easy, achizitionat in 2001, de la Connex. Era o "caramida", cam in stilul smartphone-urilor de azi si sincer, nu tin minte sa fi facut altceva decat sa pot vorbi la el.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Re: Primul telefon mobil

telefon a fost un Nokia 3310

Nou venit
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Stiti cum se spune ce mica e lumea, iata ca eu primesc inca o dovada in sensul asta. Daca mai era cazul... Si al meu prim telefon tot un Alcatel OT Easy a fost si in buna masura, subscriu, in afara de a-ti facilita niste conversatii mobile era bun doar ca mijloc de autoaparare. Daca indraznea cineva ceva, aveai proiectilul la indemana. Emoticon fericit

Felicitari pentru thread. Chiar a produs nostalgii.

Vizitator
0

Primul meu telefon a fost deasemenea un Alcatel One Touch easy,  cu putine functii antena telescopica. Avea cam 250 de grame greutate. L-am cuparat cu 500 de Marci germane pa atunci..Era in anul 1999 parca. Eh , amintiri...

Nou venit
0

Primul telefon pe care l-am avut, l-am primit cand am intrat la lice acum vreo12 ani si era din fericire un sagem, imediat dupa caramizi Emoticon fericit. Nu mai tin minte modelul exact dar stiu ca urmatorul a fost un telefon din strainatate destul de slabut cu sunete polifonice si apoi un nokia cu infrared.

Vizitator
0

Primul meu mobil a fost Sony Ecrynson. Acum folosesc Iphone 4 deoarece este mult mai confortabil.

Nou venit
0

Primul teleforn al meu a fost prin liceu, acum vreo 10 ani. Era un Sagem, insa ce faceam cu el chiar nu mai tin minte Emoticon fericit doar ca era micut in comparatie cu alte telefoane.

Vizitator
0

Primul meu telefon mobil a fost un Motorola. Era mare, caramida cum se spune, dar isi facea treaba. L-am tinut vreo 2 ani, apoi am trecut la telefoane mai mici, mai avansate.
In prezent am un SE.
Nou venit
0

primul meu telefon mobil a fost un telefon Siemens, un telefon destul de bun la vremea aia, dar care cu timpul a inceput sa faca figuri, sa ma lase bateria pana am ajuns sa stau cu el in priza la incarcat in permanenta

Vizitator
0

Primul meu telefon a fost un nokia 8110( banana) primit cadou de la un unchi.Cred ca era prin 2000/2001 nu mai tzin minte sigur.Oricum bateria ma tzinea o ora in standby si vreo 10 minute daca vorbeam.Era un telefon destul de vechi la vremea aia dar a fost primul meu telefon Emoticon fericit