Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎05-02-2012
0

Re: Primul telefon mobil

Primul telefon... asta chiar stargneste amintiri, mai ales comparand cu standardul exagerat in domeniu ce il presupune prezentul. Spre rusinea mea nu mai retin codul modelului insa reclama sa de prezentare da. Apartinea vechiului Connex si presupunea ca un mic samsung albastrel precum un peste plonja intr-un acvariu. Acea imagine va dainui mereu in mintea mea, din nu stiu ce considerent dar inca ma face sa zambesc. Ce vremuri... Emoticon fericit

Nou venit
0

Undeva la  inceputul anilor '90 ( !) mi-am permis sa-mi  cumpar un Nokia 3110. Sunt plin de nostalgie acum. Cred ca il mai am undeva in pivnita. Ma servit foarte credincios aproape 5 ani...cred ca si acuma ar putea functiona daca nu ar avea acumulatorul descarcat...

Nou venit
0

Nu mai tin minte decat ca era un Alcatel primul telefon, undeva prin 2001, insa mi-a ramas in minte cel avut dupa aceea de la Nokia, un 3310, care sunt sigur ca si acum il am prin casa si e functionabil.

Nou venit
0

daca stau sa ma gandesc...primul meu telefon un bosh...aproape cat o caramida...eram cel mai tare din cartier eram primul copil care avea telefon...in ziua de azi tot copilu incepand de la cel de gradinita are telefon mobil...cu taci* mp3 camere cu cat mai multi mp si alte chestii.

Vizitator
0

Buna,.... 

pentru mine primul telefon mobil a fost un motorola D420, tot o caramida si tot de la acest operator, dar atunci sub un alt nume,....

Nou venit
0

Primul meu telefon l-am primit cand eram micuta. Pe la 10 ani. Ai mei nu stiau cum sa faca sa ma stie in siguranta. Ca toti parintii de altfel, asa ca mi-au oferit un nokia 1100, de care m-am indragostit la prima vedere. Evident ca mai apoi, Snake a devenit preocuparea mea principala.

Highlighted
LpR
Membru
Postări: 32
0

Sagem myx 1twin
Vizitator
0

Multa vreme de la primul meu telefon. O caramida Bosch, numai buna de jucat un tenis de masa si foarte, foarte grea. Totusi nici smartphone-ul meu de acum nu e prea diferit, asa ca...istoria se repeta.

Nou venit
0

Primul telefon mobil.....Alcatel....Nu mai stiu marca exacta. Era prin anul 2000.....Emoticon fericit

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-02-2012
0

Primul meu telefon a fost un Nokia 5210. Destul de bun, insa mult prea rudimentar, pentru nivelul de acum, al smartphone-urilor.