Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎07-04-2018
0

Recuperare Numar

Buna ziua ! 

As dorii sa stiu si eu daca este posibila recuperarea unui numar de telefon [ cartela reincarcabila ]. Mi-a fost furat telefonul si am pierdut tot.. aia e... am fost intr-un Magazin Vodafone si mi s-a spus ca nu este posibil acest lucru... in urma cu 2 ani de azi am pierdut un telefon... dar s-a putut recupera numarul de cartela prin oferirea ultimilor 3 numere apelate. Iar acel baiat mi-a spus ca este posibil recuperarea lui doar in momentul in care imi deschid abonament... 

Deci sa inteleg ca este posibila recuperarea numarului doar ca nu a vrut el , a vrut doar sa ma faca sa imi fac abonament sa isi faca si el targetul... 

Acum daca imi fac abonament ce siguranta am ca voi primii tot acelasi numar ? Emoticon fericit Mentionez ca pe acel numar de telefon am cateva zeci de conturi prin care primesc coduri de autentificare si cu o vechie de 10 ani aproximativ...

Multumesc ! 

Moderator
Postări: 617
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Recuperare Numar

[ Editat ]

Buna, 

Regretam timpul mare de raspuns pentru solicitarea transmisa. Din pacate in aceasta perioada am intampinat anumite erori legate de suportul oferit aici, pe Forum, motiv pentru care am revenit acum cu un raspuns. Ne cerem scuze pentru inconvenientul creat si te asiguram ca facem tot posibilul ca de acum sa raspundem solicitarilor clientilor nostri in cel mai scurt timp posibil.

Cu privire la solicitarea ta, te rugam sa revii aici cu noi informatii. Ai reusit sa faci acea schimbare de SIM? In cazul in care doresti, ai posibilitatea sa soliciti schimbarea cartelei. Aceasta procedura poate fi efectuata pe orice cartela indiferent de serviciul activ. Asadar, si tu, daca doresti sa soliciti un nou SIM cu acelasi numar poti beneficia de el chiar daca este cartela reincarcabila. 

Este important sa stii ca aceasta schimbare este taxabila cu 3.96 Euro cu TVA inclus. Regasesti aceste inforimatii si in Termenii şi conditiile de utilizare a Cartelei Vodafone la sectiunea Tarife Conexe, mai exact aici: https://www.vodafone.ro/consumption/groups/public/documents/digital_asset/v370953.pdf 

Ne prezentam scuzele in situatia in care in cazul tau, lucrurile au decurs diferit si te rugam sa revii aici cu adresa magazinului la care te-ai prezentat. Este vorba despre o reprezentanta sau despre un magazin partener?

Madalina