Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎30-03-2018
0

Spam SMS

Buna ziua,

Primesc diverse SMS-uri de tip reclama de la diverse companii, companii cu care eu nu am niciun fel de afiliere.

Ce mi se pare ciudat este faptul ca nu exista un numar atasat acelui SMS, ci un nume (ex. hipMenu, CETELEM, etc).

As vrea sa stiu, daca imi poate explica cineva in detaliu, cum functioneaza acest sistem de ascundere a numarului si cum de eu vad acel nume fara o asociere cu un contact din telefonul meu.

Moderator
Postări: 616
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Spam SMS

Buna, Aleon!

In primul rand, dorim sa ne cerem scuze pentru timpul mai mare de raspuns. In acest moment avem un numar mai mare de solicitari motiv pentru care exista posibilitatea sa raspundem cu intarziere.

Cu privire la solicitarea ta, in situatia in care in continuare primesti acele SMS-uri, avem rugamintea sa iei legatura cu noi. Dorim sa verificam punctual aceasta situatie si pentru a putea face aceasta este necesar sa ne oferi numarul de telefon.

Asadar, intrucat nu recomandam sa ne oferi numarul de telefon aici, pe public ( numerele de telefon si datele personale inregistrate pe codul de client sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice ), te rugam sa ne contactezi fie completand formularul de aici: https://goo.gl/cZe1gP, fie apeland *222.

Multumim pentru intelegere,
Madalina