Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 350
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Re: Vodafone sau Orange?

fiecare spune ce vrea si ce crede,treaba este in felul urmator,deomcamdata  la ora actuala in romania vodafone detine suprematia sa nu uitam ca au fost primi in romania in rest numai comment.

Highlighted
Consultant
Postări: 97
Înregistrat: ‎01-02-2012

@Hefo a scris:

fiecare spune ce vrea si ce crede,treaba este in felul urmator,deomcamdata  la ora actuala in romania vodafone detine suprematia sa nu uitam ca au fost primi in romania in rest numai comment.

Cu tot respectu`, prima retea a fost Telefonica, preluata de Telemobil (Zapp). Asa ca daca au fost primii nu-i face neaparat supremi.

Si suprematia (daca ne referim la ceva ce poate fi quantificat: numarul de utilizatori - sau de numere activate, mai exact) o detine Orange.

Daca vorbim de calitatea retelei observabila de consumator, Vodafone n-are loc de concurenta.

Oricum exista pe piata un tripol perfect: Orange, Vodafone & Cosmote. Digi.Mobil, Zapp si Frog Mobile (ultimele doua tot sub grupul OTE si Deutsche Telekom de la Cosmote) sunt minuscule comparativ cu cele trei mari companii amintite.

Eu's multumit de Vodafone si nu ma stresez prea mult, da` fiecare cu alegerea lui; asa ca bafta!

Alex

Membru cu acte în regulă
Postări: 350
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

[ Editat ]

AlexMafteiu te contrazic parerea ta este a ta si te rog sa o ti pentru tine personal,nu prea agreez alte telefoni mobile in afara de vodafone,nu stiu si nici nu vreau sa stiu de ceea ce spui tu cu enumerarile de mai sus care leai facut,asta este parerea ta si sincer nu o agreez in nici un fel.

Consultant
Postări: 97
Înregistrat: ‎01-02-2012

[ Editat ]

@Hefo a scris:

AlexMafteiu te contrazic. Parerea ta este a ta si te rog sa o ti pentru tine. Personal,_nu prea agreez alte telefonii mobile in afara de Vodafone. Nu stiu si nici nu vreau sa stiu de ceea ce spui tu, cu enumerarile de mai sus pe care le-ai facut. Asta este parerea ta si sincer nu o agreez in nici un fel. (sfat: si Clopotel.ro are forum).

Off-topic:

Ma bucur ca ai un lovemark (daca nu stii ce-i ala, e OK. Uite aici o mica descriere).

HEFO esti un troll si nu e prima abatere; poate un moderator e responsabil si de aspectul acesta si se mobilizeaza. Sau trollingul nu intra in regulamentul forumului? 

Si ca sa inchei troll-feedingul cum trebe, parerile (parere, pareri, s. f. = opinie, punct de vedere; conceptie, idee, credinta) si datele concrete nu sunt acelasi lucru. Vrei bilbiografie pe ce-am spus mai sus?

Sucesuri,

Alex.  

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎15-05-2012
0

Bună ziua. Sunt și eu client vodafone de vreo 7 ani cu vreo patru numere de telefon în familie din care două abonamente. Abia după aproape 1 an am reușit să reziliez un abonament și să trec pe cartelă. M-au tot amânat, mi-au prelungit abonamentul în mod unilateral. În legătură cu scimbarea abonamentului: o păcăleală. Nu vor să-l schimbe în perioada contractuală! Mai am câteva luni și voi renunța și la ultimul abonament, pentru a trece pe cartelă preplătită.  

Vizitator
0

Și încă o problemă: am cumpărat și eu on-line un telefon acum doi ani și a fost ok ... aparatul ... că mi-au schimbat tipul de abonament și mi-au anulat extraopțiunile avute chipurile pentru că au expirat.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna kulkul si bine ai venit in comunitatea noastra!

Contractul nu se poate modifica unilateral, trebuie sa existe si acordul titularului. De asemenea, abonamentul se poate modifica in perioada contractuala - se poate alege oricand un abonament mai mare din cadrul promotiei din care face parte abonamentul actual. Mai exista si alte variante. Daca ai un numar cu care te pot ajuta in acest sens, lasa-mi un mesaj privat cu acesta si fac tot posibilul sa gasesc o solutie care sa ti se potriveasca.

Imi poti lasa si numarul despre care sustii ca s-a inchis cu intarziere pentru a face verificarile necesare si a  te putea ajuta.

Multumesc,

Irina.

Vizitator
0

Pot să vă dau numerele de telefon, dar pe o adresă privată. Cum fac?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna kulkul,

Pentru a imi lasa un mesaj privat, trebuie doar sa dai click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imaginea de mai jos si aici vei avea optiunea "Trimite un mesaj privat acestui utilizator".mesaj privat.JPG

Multumesc,

Irina.

Vizitator

[ Editat ]

Bună dimineața. N-am reușit să vă trimit mesajul pe zona privată.