Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 7
Înregistrat: ‎19-02-2012
0

Re: credeti ca producatori de tel mobila fac telefoanele mai sensibile pt a mari rata de cumparare

da sigur ca da,dupa ce am dat n milioane pe aceste gadgeturi,mai toate mi sau stricat,ba bateria,semnalul dysplayul,am incercat la mai toate firmele,de la nokia,la samsung,toate mau dezamagit,acum miam luat un motorola defy care se zice ca e mai rezistent,dar deja nu mi se mai aude bine,nu stiu ce sa mai spunEmoticon trist
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Re: credeti ca producatori de tel mobila fac telefoanele mai sensibile pt a mari rata de cumparare

cred ca da.singurul producator care face telefoane la fel de rezistente ca in prima zi este si ramane locul unu pt mine,NOKIA,restul de umplutura,degeaba ai atatea pe ele daca bateria se duce in 2 ore si daca tia cazut deja nu mai ai ce face cu el
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎11-02-2012
0

@bud_guy a scris:

sincer,eu cred ca da,prea multe buguri,bateriile cred ca puteau evolua odata cu celelalte tech(adika dual core,camere de 10mp,ecrande cu rezolutii ametitoare si etc).da 

avand in vedere ca in ultimi 2 ani am schimbat nu mai putin de 4 telefoane asta trebuie sa spuna ceva,ai dreptate,de la un simplu soc,sau o atingere,mi sau stricat,bateria cedeaza foarte repede.etc,si nu am mers numai pe o firma ci pe 3 din cele mai bune,sunt foarte dezamagit si nu lucrez pe santier ca asta ar fi poate o problema,sunt ospatar,acum,am cumparat un motorola defy plus,care se zice ca merge si sub apa,sa vedem ce si cum,o sa revin

daca se intampla ceva si cu asta

Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎11-02-2012

nu cred asta,cred ca astia fac si pe dracu in patru sa ne ia bani asa ca..........
Membru cu acte în regulă
Postări: 350
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

[ Editat ]

In primul trimestru al anului 2012 s-au vandut 419 milioane de telefoane mobile, ceea ce inseamna cu 2% mai putin decat anul trecut. Este prima scadere inregistrata din 2009.

Cifrele au fost comunicate de Institutul de cercetari Gartner. Conform datelor publicate, compania Nokia este cea mai afectata. Aceasta a cunoscut o scadere a vanzarilor de 19,8%, fata de aceeasi perioada a anului trecut, pierzand pozitia de lider pe aceasta piata, pe care o detinea din anul 1998, informeaza Le figaro.

Samsung a devenit noul lider pe piata mondiala

Primul loc pe piata telefoanelor mobile, este ocupat la ora actuala de firma Samsung, care a cunoscut o crestere a vanzarilor de 25%.

In ceea ce priveste smartphone-urile lucrurile stau mult mai bine. Vanzarile au crescut cu 44% fata de primul trimestru al anului trecut, iar cele mai cautate firme sunt Apple si Samsung. Acestea concentreaza aproape jumatate din vanzari, cu un procent de 49, 3%.

Previziuni prudente pentru 2012, exceptand iPhone 5

Institutul Gartner previzioneaza ca tendinta de scadere a vanzarilor la telefoanele mobile se va mentine pe tot parcursul anului 2012. Smartphone-urile Android si Windows Phone, precum si iPhone 5, vor fi solicitate mult pe piata din Europa si in SUA. Pana la sfarsitul anului se asteapta pe piata si noul sistem BlackBerry, BB10

Sfătuitor
Postări: 106
Înregistrat: ‎27-01-2012
0

Tendinta aceasta este la nivel global indiferent de produs.Daca s-ar face CALITATIV produsele ca inainte de anii 1970-80 multe firme ar avea venituri mai mici.Toate produsele sint facute in asa fel incit dupa perioada de garantie sau in apropierea sfr. perioadei de utilizare cedeaza.Acest lucru a inceput sa se intimple din PACATE si la FIRMELE DE  RENUME .Acum nu mai este ca in trecut ca ai luat un produs de firma si te saturi sa il utilizezi

.Au inceput ,pt. a rezista pe piata sa bage componente  de cal. slaba,au transferat productia in zone unde forta de munca este foarte ieftina dar SLAB  pregatita profesional...Au pus PROFITUL inaintea CALITATII si rezultatele le suportam noi cumparatorii...Nr. firmelor care ofera calitate este din pacate  din ce in ce mai mic.:

Membru cu acte în regulă
Postări: 350
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

BlackBerry şi HTC, modele noi
Nici BlackBerry nu este într-o situaţie prea roz anul acesta. Dacă telefoanele celor de la RIM erau pe val în urmă cu doi-trei ani, canadienii vor miza pe modelul London şi pe noul sistem de operare BlackBerry 10. Tot la CES, taiwanezii de la HTC şi-au lansat smartphone-ul Titan II cu sistem de operare Windows Phone. Telefonul dispune de un procesor de 1,5 GHz şi  un display de 4,7 inch, cu o rezoluţie de 800x480px. Totodată, el are o impresionantă cameră foto, de 16MP, cu autofocus şi dual led flash, stabilizator de imagine şi funcţie facedetection. Titan II este capabil să stocheze imagini la rezoluţii de peste 4000px.

si surpriza!

Apple zdrobeşte cele mai optimiste aşteptări ale pieţei, depăşind Nokia şi Samsung

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Contributia noastra la marirea ratei de cumparare,este mai degraba motivata de dorintza de a avea ultima aparitie de telefon,decat de slaba calitate cu care sunt construite acestea.

Vodafone
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎15-06-2012
0

da