Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-12-2015
0

neinregistrat in retea

Salutare!

Anul trecut m-am trezit ca, cartela mea prepaid veche de ani de zile nu se mai poate conecta la retea. Imi aparea mesajul "neinregistrat in retea". Mi s-a schimat atunci sim-ul si nu am mai avut probleme.

Astazi am luat un telefon nou de la Orange si cand am scos sim-ul din telefonul vechi si l-am introdus in telefonul nou, a aparut iar mesajul "neinregistrat in retea". Am crezut ca ar fi telefonul blocat dar cand am introdus cartela de vodafone a unui prieten(pe abonament) in telefonul cu pricina, a functionat, am putut sa sun.

Am mai repetat operatia de vreo 3 ori, in telefonul vechi nu am nici o problema, in telefonul nou nu se conecteaza la retea. Pot sa-i dau cautare retele, vede vodafone.ro dar nu se poate conecta la ea.

Imi poate spune cineva daca a mai patit asa ceva si de la ce ar fi?:

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: neinregistrat in retea

claudiuc1 a scris:

Salutare!

Anul trecut m-am trezit ca, cartela mea prepaid veche de ani de zile nu se mai poate conecta la retea. Imi aparea mesajul "neinregistrat in retea". Mi s-a schimat atunci sim-ul si nu am mai avut probleme.

Astazi am luat un telefon nou de la Orange si cand am scos sim-ul din telefonul vechi si l-am introdus in telefonul nou, a aparut iar mesajul "neinregistrat in retea". Am crezut ca ar fi telefonul blocat dar cand am introdus cartela de vodafone a unui prieten(pe abonament) in telefonul cu pricina, a functionat, am putut sa sun.

Am mai repetat operatia de vreo 3 ori, in telefonul vechi nu am nici o problema, in telefonul nou nu se conecteaza la retea. Pot sa-i dau cautare retele, vede vodafone.ro dar nu se poate conecta la ea.

Imi poate spune cineva daca a mai patit asa ceva si de la ce ar fi?:

Buna, Claudiu!

Ai incercat cartela ta si in alt telefon? La fel se intampla? Daca da, iti recomand schimbarea ei.

Se poate face in orice magazin Vodafone.

Poti vedea adresele magazinelor noastre impreuna cu programul lor de functionare aici.

O zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-12-2015

Buna Irina, multumesc pentru raspuns,

am incercat chiar la magazinul Vodafone si cartela mergea, de aici domnisoara care m-a servit a tras concluzia ca, cartela este in regula si telefonul ar avea ceva. Am cerut totusi sa-mi schimbe cartela fiindca telefonul era nou si am considerat ca prin schimbare anulez o cauza. Mi-a schimbat cartela si s-a rezolvat problema.

O zi frumoasa si tie!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

claudiuc1 a scris:

Buna Irina, multumesc pentru raspuns,

am incercat chiar la magazinul Vodafone si cartela mergea, de aici domnisoara care m-a servit a tras concluzia ca, cartela este in regula si telefonul ar avea ceva. Am cerut totusi sa-mi schimbe cartela fiindca telefonul era nou si am considerat ca prin schimbare anulez o cauza. Mi-a schimbat cartela si s-a rezolvat problema.

O zi frumoasa si tie!

Buna, Claudiu!

Ma bucur ca este in regula acum si multumim ca ne-ai anuntat.

O zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-06-2015
0

Salut! Aceasta problema o am și eu acuma cu ex cartela abonament! Am avut o cartela mai veche de Vodafone cu abonament, ulterior am fost plecat în UK și nu am folosit cartela pentru a evita costurile! Acuma după atâta timp cam 2 ani am revenit în tara și am încercat sa folosesc cartela însă îmi spune tot timpul ca nu se înregistrează în rețea. Mare buba nu ar fi la cartela singura mea problema este ca pe acea cartela am multe lucruri personale, iar unele conturi sunt făcute cu acel număr, exemplu conturi de gaming profil personal de Facebook și multe altele, chiar și la banca o parte le am rezolvate dar un lucru important este ca am pierdut și un cont de gmail din cauza cartelei, ca am avut nevoie de un mesaj ce urma sa vina pe cartela pentru recuperarea contului și a datelor personale! Ce as putea face!? Menționez ca acum am alt număr de telefon tot abonament
Moderator
Postări: 544
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna,

Nu am inteles exact. Acea cartela era abonament sau era cartela reincarcabila? Daca era cartela reincarcabila, ai mai reincarcat-o? In cazul in care nu se poate sa fi pierdut numarul. Daca era abonament, ai mai achitat facturile emise?

Pentru ca putem face mai multe verificari aici ( avem nevoie de un numar de telefon, iar numerele de telefon si datele personale inregistrate pe codul de client sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice), iti recomandam sa iei legatura cu noi fie apeland la *222, fie completand formularul de email de aici https://goo.gl/Jct8aj .

Madalina