Altele

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎29-02-2012
0

setari sms

Am un samsung galaxy s plus, setat in parametrii indicati,numai ca daca scriu un mesaj mai mare de 60 caractere,acest mesaj se transforma in mms si taxat ca atare.Rugamintea este sa-mi spuneti daca solutia este din telefon (si care sunt acele setari) sau de la compania de telefonie.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: setari sms

[ Editat ]

Salut john.

Trebuie sa verifici in meniul telefonului la Regional and language(Regionale si limba) daca la Tastatura ai vreo setare de MMS creating mode si setezi restricted. Mentionez ca asta este o setare de telefon, iar un raspuns corect si chiar setarea completa o faci cu colegii mei de la *835(*TEL), programul de lucru fiind acelasi cu cel de la *222. Daca ei nu vor avea suficiente informatii, te vor indruma catre cei de la Samsung Romania si anume http://www.samsung.com/ro/info/contactus.html

Faptul ca in momentul in care scrii mai mult de 70 de caractere inseamna mai mult de un mesaj este pentru ca in acele caractere ai inserate diacritice sau semne speciale.

De asemenea asteptam si alti colegi de forum ce au trecut prin situatia ta sa ne dea si alte informatii.

Multumesc,
Tudor.

Vodafone
Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut john.

Astazi m-am interesat mai mult asupra acestei situatii si am gasit si o solutie. 

Pentru a nu se mai transforma automat mesajele text mai mari de 160 de caractere in MMS, instaleaza din market aplicatia GO SMS Pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=en

GO SMS Pro

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎21-01-2013
0

buna,

pentru samsung advance ar trebui sa fie aceleasi setari?sau mai bine sa sun direct la ei la vodafone sa intreb???

Multumesc anticipat!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Te referi la setarile legate de numarul de caractere dintr-un sms sau la setarile pentru trimiterea sms-urilor? 

Claudiu

Colaborator debutant
Postări: 30
Înregistrat: ‎06-04-2013
0

La mine cand pe T9 imi ia din caractere de nici nu iti imaginezi...daca scriu 100de caractere imi ia si 3 mesaje....

am nokia 200