Android

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 69
Înregistrat: ‎26-01-2012

De ce e Android mai bun sau doar diferit de iPhone?

am să enumăr câteva dintre diferenţele dintre Android şi iOS;Tastaturi multiple,Tastatură cu butoane fizice,Port USB Standard,Libertate pentru aplicaţii,Emulatoare,Magazine alternative de aplicaţii,Poate fi folosit ca USB Storage Device – fără instalarea vreunui software suplimentar,Lipsa necesităţii instalării unui anume software pe computer,Bara de notificare – e unică,Radio FM,Ieşire HDMI,Tethering,Butoane de “meniu” şi “înapoi”, 

• Totul e înlocuibil – de la aplicaţiile de sistem (poate nu-mi place playerul de muzică sau vreau altă aplicaţie de e-mail) la homescreen (poate vreau unul cu şapte ecrane, nu doar cu patru – sau poate, dimpotrivă, vreau un ecran curat şi minimalistic, nu am nevoie de mai mult de două), de la sistemul de lansare a aplicaţiilor (poate vreau ca aplicaţiile să facă scroll în 3D, sau poate vreau ca dock-ul de jos să aibă trei “pagini” scrollabile). Sau poate vreau, doar pentru că pot, ca telefonul meu Android sa arate ca un iphone  sau ca windows 7 :D

Sunt sigur că lista poate continua, de aceea am să vă rog să lăsaţi în comentarii completările sau chiar şi reclamaţiile pe care le-aţi putea avea :)

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Re: De ce e Android mai bun sau doar diferit de iPhone?

desi e mai mikut,androidul bate iosEmoticon fericit)

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Re: De ce e Android mai bun sau doar diferit de iPhone?

Subscriu: pentru simplul motiv ca poti personaliza telefonul tau cu android intr-o infinitate de combinatii, android-ul bate la distanta ios.

Iar cea mai simpla interfata de ios pt android este miui-ul