Android

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Înţelept
Postări: 146
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Stock Android

Salutare,

Exista o intreaga comunitate de utilizatori care apreciaza Android-ul stock. Google incearca sa promoveze acest concept (vezi seria Nexus, vezi telefoanele Google Edition (HTC One, Samsung Galaxy Sx).

Intrebarea si nelamurirea mea este: de ce in portofoliul de telefoane Vodafone nu exista nici un astfel de terminal? De ce nu mai exista nici un Nexus (5 sau 6)? Sau macar un Motorola (G sau X)?  

Eu unul am fost client Vodafone de telefoane pana la ultimul Nexus din oferta lor (Galaxy). De cativa ani imi iau telefoane din alta parte, dar cu siguranta as reveni pe site-ul Vodafone daca ar fi din nou disponibile.

Are Vodafone in plan sa aduca pe viitor astfel de terminale?

Numai bine,

George

-----------------------------
Nexus 5 @ LP 5.1.1
VDF Smart Tab 3 10.1" @ KK 4.2.2
Moderator
Postări: 346
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Re: Stock Android

[ Editat ]

Salut, seven!

Din pacate nu detinem informatii cu privire la comercializarea acestor modele in reteaua noastra. Am trimis mai departe feedback-ul tau in speranta ca in viitor le vom avea disponibile in oferta si te invit sa te abonezi la sectiunea "Noutati" de pe forumul nostru si vei fi notificat la fiecare informatie postata in aceasta sectiune:smileywink:.

Multumesc, 
Ana

Înţelept
0

Mai concret Ana-M, ce-ar trebuie sa inteleg din raspunsul tau? Suntem pe un forum aici, nu e nevoie de raspunsuri seci. De-astea obtin la *222 ...

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Moderator
Postări: 346
Înregistrat: ‎09-10-2012

Informatiile cu privire la ce  terminale vom avea in viitor nu sunt facute publice, iar noi ca moderatori/consultanti, suntem anuntati in momentul in care intra in oferta sau cu putin timp inainte (1-3 zile). Putem insa, oricand sa trimitem sugestii sau feedback cu informatii despre ce modele de telefon isi doresc clientii nostri, astfel incat colegii care se ocupa de acest aspect, sa le aiba in vedere.

Noile terminale care intra in oferta, le postam pe topicul dedicat din forum care se afla aici, de aceea iti recomandam sa te abonezi la acest topic.

Multumesc,
Ana

Membru VIP
Postări: 6.909
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

In schimb,vad ca ai achiziționat Vodafone Smart Tab 3.10", peste care ai pus KK 4.4. Emoticon foarte fericit

Eu nu am avut curajul să-i fac upgrade neoficial,iar cel oficial nu cred ca va veni vreodată.

Vodafone
Înţelept
0

Nu i-am pus nimic neoficial. E posibil sa fi gresit semnatura... Am sa actualizez mai tarziu daca va fi cazul.

Sincer insa, nu as ezita sa pun varianta "stock" peste cea oficiala la majoritatea producatorilor. De ex. sa transform un S4 in S4 Google Edition. Sau un HTC ONE ....

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-04-2013

Dle.Ionut lasa-te de diversiune.Nu preferam toti dispozitivele Nexus ca sa umblam la soft.Daca o faci nu numai ca pierzi garantia dar strici bateria care se desincronizeaza.

Nu stau doar sa-mi trimit sefiuri pe facebook.Performanta camerei ma intereseaza mai putin pentru ca toate dispozitivele Nexus ofera o ca!era decenta.Performanta si siguranta sunt importante si astea vin cu updateul la android pe care dispozitivele Nexus le obtin chiar si pentru 3ani de zile.

Samsung dubleaza aplicatiile incarcand inutil dispozitivul cu ceea ce nu folosesc.Updateul este execrabil telefonul fiind utilizabil doar prntru primul an de la achizitionare.Daca mai vine si masluit de Vodafone chiar nu mai ai ce sa-i faci.Nu te supara Ionut de la Vodafone sau iubitor de Vodafone insa este deranjant da vezi cum tot cere Samsung update la aplicatiile sale jenante si la tertii pe care ni baga pe gat.Eu nu folosesc Dropbox si cere update de tiecare data.Versiunea de Android nu o actualizeaza dar prostiile de aplicatii pe care nu le folosim sunt mereu updatate si daca totusi faci updateul constati ca Samsungul devine raspinde din ce in ce mai greoi atunci cand vrei sa utilizezi deviceul.

Daca nu ti s-a intamplat asa ceva inseamna ca nu ai pus mana pe un Nexus si nu stii cat de bine functioneaza aplicatiile pe care le folosesti pe el.

Despre Vodafone Smart Tab numai cuvinte rele.Simulare de stock Android insa aplicatii defecte care nu se pot actualiza deloc in Play Store.Tab3 are mari probleme cu Translate si l-ati lasat cu Android 4.2.2 pana azi si merge ca dracu de la sfarsitul lui 2013.

Avantajul Vodafone a fost ca pana in 2014 a oferit de toate pentru toti.Adica a oferit clientilor sai aproape toata gama de dispozitive Nexus (Nexus s, Galaxy Nexus, Nexus 4 si Nexus 5), dar si alte dispozitive pentru ceilalti care isi fac poze si utilizeaza dispozitivul sporadic, sau prefera alte marci si softuri si aplicatiile tertilor.Deci toata lumea a fost multumita!

Nu confunda dumneata dle.Ionut merele cu perele.Daca va temeti ca se sterg prostiile introduse in telefon sa stiti ca Nexus 6 va permite celor de la Vodafone sa faceti ce vreti cu partitia care va este destinata domniilor dvs. fara sa poata sa fie stearsa si fara sa afecteze updateurile care pot sa vina direct de la Google.Deci Vodafone Romania a ratat exact dispozitivul perfect.In Germania si UK se vinde prin Vodafone si se vinde bine.Interesati-va si veti vedea ca am dreptate.Va avantaja Nexus 6 mai mult la acest capitol ca sa nu repetati experienta cu Galaxy Nexus.

Înţelept
0

100% adevarat! Si nu e nevoie sa ne uitam doar in afara tarii. Orange vinde Nexus 5 si o face bine.

Din pacate eu am incercat cu greu sa accept un telefon din oferta Vodafone dar nu am reusit, desi am reduceri mari. Pur si simplu prefer sa dau mai multi bani la un retailer si sa-mi iau un Nexus. Iar la afacerea asta pierde Vodafone mult. Mai pierd si eu ceva bani pe care e posibil sa ma gandesc cum sa-i recuperez pe viitor. Nu stiu, poate la alt furnizor de servicii care nu ma baga in problemele astea? Poate ...

PS: Pe VDF Smart Tab 3 e 4.2.2 intr-adevar. Am corectat semnatura ...

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Înţelept
0

Imi permit si eu sa relansez thread-ul asta vechi cu o intrebare mai degraba retorica: avem sansa sa vedem de sarbatorile astea in oferta Vodafone un Nexus sau macar un AndroidOne? Ori ne luam si de data asta telefoane din alta parte?

Merci

Nexus 5 @ LP 5.1.1
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, seven!

Informatiile cu privire la terminale care vor fi adaugate in portofoliul Vodafone vor fi anuntate in topicul Noutati.

Multumesc,
Adrian