Android

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎03-03-2015
0
Soluţie acceptată

Update Samsung S4

Buna ziua , am un S4 si din iulie 2014 de cand am primit 4.4.2 , nu am mai primit nici un update , in contextul in care ieri am intrat intr-o reprezentanta vodafone sa-mi p,atesc factura , am adresat intrebarea legata de update tipului de acolo iar el senin mi-a spus ca tocmai a primit lollipop pe un S5 iar pe S4 are din ianuarie 4.4.4 si sunt sigura ca lucreaza de mai putin timp de cand am eu abonamentul la vodafone ( 10 ani , client p,atinium ) . Am prieteni pe Orange si toti sunt la zi cu update-urile . Oare trebuie sa trec ka ei ca sa pot intra in normal ??? Multumesc.
Membru VIP
Postări: 4.497
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: Update Samsung S4

Posibil sa ajute, am citit asta pe forumul CrackBerry:

- scoateti sim-ul din telefon si reintroduceti-l.

Daca nici asa nu merge....asteptati ca Vodafone sa-l lanseze. O buna verificare a update-urilor e demna de toata lauda!

Eu am 2 BlackBerry, care in urma update-ului au devenit pistoale cu apa....

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Începător
0

[ Editat ]
Pai astept de ceva timp , nu a mers cu sim-ul , sunt indignata ca unii amici care au s4 si sunt pe orange , au 4.4.4 , al meu se misca mai greu decat ale lor si daca tot platesc de 10 ani factura , credeam ca pot beneficia de un suport tehnic ok , se pare ca nu si sincer m-as muta la orange doar din cauza asta.
Începător
0

M-am pus pesunat si i-am intrebat daca au primit update-urile sau asa le-au cumparat , unul singur care si-a luat un A5 mi-a spus ca are 4.4.4 stock , in rest 5 persoane au primit update-ul in noiembrie , este inadmisibil , Orange totcompanie de telefonie mobila este .
Membru VIP
0

[ Editat ]

Corina, te rog sa ma crezi, de as fi in situatia ta as fi la fel de nerabdator. Undeva trebuie sa existe o chichita, motiv pentru care Vodafone Ro nu a lansat inca update-ul.

In urma cu ceva timp, Vodafone Ro a fost vehement invinuita pe forum ca a lansat un update la Samsung ce a dus la disperare multi utilizatori. Daca nu ma insel tot pe S4 se manifesta problema, desi abia aparusera pe piata, in Romania

Dupa acel update, telefoanele ramaneau blocate, trebuia scoasa bateria, se miscau f f greu si cate si mai cate.

Samsung a lansat un fix, abia dupa vreo 2 luni, timp in care moderatorii forumului au trebuit sa indure cu stoicism toate vorbele urate ce le erau adresate de utilizatori.

Intr-adevar, din noiembrie si pana acum, a trecut ceva timp.

Eu m-as fi bucurat sa verifice macat 2 zile update-ul de la BlackBerry, n-au facut-o....si au o mare bila neagra pentru asta!

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Te rog sa incerci si pe chat Vodafone! vezi ce iti spun ei legat de aceasta problema!

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Începător
0

Începător
0

Am incercat si chat-ul ,de toata jena ,o domnisoara si colegul ei , incercau sa imi vanda gogosi ,cum ca nu vodafone dau drumul update-urilor ci samsung , habar nu aveau de capul lor ,vodafone doar vand produsele , nu pot mai mult oamenii si am inteles . De aceea am decis sa apelez la voi si nu stiu de ce v-ar spune vorbe urate unii utilizatori in contextul in care ot-istii vodafone sunt penibili si nu voi , care nu aveti nici o treaba cu releas-ul de update-uri. Toti care au o problema si nu este rezolvata ar trebui sa renunte la vodafone si gata , am citit pe forum , clienti gold au probleme si ii doare la basca , eu sunt platinium dar...aceste "grade"au 0 valoare , ii doare la basca de prostime ,lasa ca merge asa ...foarte trist , sunt foarte foarte dezamagita.
Începător
0

Începător
0

Am vorbit iar cu cineva pe chat si aceeasi gargara , daaaar de data asta a recunoscut indirect ca exista un departament care se ocupa de software , daca in scurt timp nu primesc un raspuns concret si motivat ,portez toate numerele la Orange , mi-au facut si o oferta frumoasa , am 4 abonamente si 10 ani vechime si asta e rasplata ,l. Multumeac pentru amabilitate ,o seara placuta.