Android

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Viber - Android

Ok. Salutare.

Posed un galaxy S2 cu abonament vodafone, acum 3 ore mi-am activat serviciul internet pe mobil 250 mb pentru inceput. Am constatat ca nu pot folosii aplicatia Viber din Android Market, stiam ca Vodafone blocheaza traficul VOIP insa eu incerc sa dau un mesaj prin Viber si nu se trimite, nu incerc sa sun. Nu se poate remedia aceasta situatie cumva ? Este foarte neplacut..mesaj vreau sa dau nu altceva. Sincer daca nu se poate face nimic si imi blocheaza aplicatia voi renunta la internetul de la vodafone. Exista setari speciale sau din cauza VOIP nu merge ? Multumesc . 

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎03-02-2012
0

Re: Viber - Android

salut,

pentru mesaje teoretic ar trebui sa mearga.

o aplicatie alternativa pt mesaje ar fi whatsapp.

pentru viber conecteaza-te pe un wifi pe undeva ca sa poti face verificareile.

eu sunt nemultumit ca vodafone imi blocheaza tot voip-ul.

Vizitator

salut !

Am si whatssap instalat pentru mesaje merge insa cei care au iOS trebuie sa plateasca pentru ea nu este free precum viber.

Pe viber nici macar sms-urile nu merg care nu au treaba cu voip-ul, de asta sunt eu nemultumit. Am wi-fi acasa si merge pe wi-fi si sa sun si sms Viber. Incerc sa ma impac cu ideea insa este urat de tot ca nu merge. 

Nou venit
Postări: 9
Înregistrat: ‎18-02-2012
0

vodafone ar pierde astfel din consumul de minute=bani,ca mai toti mari operatori aceasta treaba este oprita
Vizitator
0

Mai "toti" marii operatori este oprita ? Tin sa te anunt ca cel putin, la celelalte 2 companii de telefonie prezenta in romania NU este blocat traficul pe anumite proxy-uri si merge viber foarte bine sa suni sa dai mesaje cand vrei. Este fix problema mea ca si client ce fac cu traficul de internet pe care mi-l ofera vodafone. 

Renunt la abonamentul vodafone si la internet, implicti de astazi. Am avut internet de la toti 3 operatorii de telefonie din tara si nu este mai presus vodafone la nimic, doar un mare MINUS ca blocheaza proxy-uri, aplicatii de genul viber etc. 

air
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎30-07-2012
0

Cel mai amuzant este ca vodafone a blocat traficul VoIP fara sa anunte in prealabil clientii sai. Am sunat la ei si mi-au spus ca in contract scrie ca isi rezerva dreptul sa faca ce modificari vor ei. Cu alte cuvinte pot la un momentdat sa taxeze triplu dupa x minute sau cine stie ce prostii le mai trec prin cap. Eu cand mi-am facut abonament la net imi mergea VoIP. Si un astfel de abonament am hotarat sa-l prelungesc 2 ani. Nu mai merge...nu-l mai platesc...sa ma dati in judecata jegosilor

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎29-11-2012
0

Salut. Eu am aceiasi problema, dar atunci Skype de ce merge? Nu este tot VoIP? Am sunat la vodafone, si mi-au spus ca trebuie sa platesc in plus 3,xx EUR ca sa am acces la acest serviciu. Cred ca mut tot contul firmei de la vodafone, dupa ce expira contractul.
Membru VIP
Postări: 6.909
Înregistrat: ‎31-01-2012

"

Viber! Folositi aplicatia asta? O cunoasteti? Am constatat ca din cele aproximativ 600 de contacte din agenda mea, doar sase o folosesc, desi destul de multi au smartphone-uri.

Initial, Viber a fost o aplicatie doar pentru iPhone, iar anul acesta a ajuns  si pe Android.

Ce aduce nou? Ce face? Simplu spus, va  permite sa apelati sau sa trimiteti mesaje unei alte persoane care are aceasta aplicatia instalata, indiferent ca detine iPhone sau un terminal Android, iar asta gratuit. Conditia e sa ai o conexiune de date activa, de preferat 3G sau Wi-Fi. Pentru asta nu ai nevoie de un cont special sau parole.

Bine, si care e rostul ei totusi, sunt  mii de minute pe abonamente sau cartela reincarcabile. E adevarat, dar haideti sa privim lucrurile dintr-o alta perspectiva. Poate tocmai ti s-au terminat minutele nationale si vrei sa apelezi pe cineva dintr-o alta retea sau vrei sa vorbesti cu un prieten sau ruda aflata in afara tarii sau vrei sa calatoresti in strainatate.  Daca te afli in una dintre aceste situatii, atunci descarca Viber! Nu conteaza locatia ta sau a celui  pe care-il apelezi! Just press the button!

Am testat-o zilele trecute vorbind cu un prieten aflat in afara tarii si va pot confirma ca se aude excelent.

Mesajele se primesc instant si isi fac simtita prezenta printr-o notificare audio, asa ca sa nu pierzi nimic interesant :) .

Dupa ce descarci si instalezi Viber, restul pasilor sunt foarte simpli. Telefonul iti determina locatia, apoi iti introduci numarul de telefon. In cateva secunde vei primi un sms cu un cod de activare. Dupa ce l-ai introdus poti incepe sa folosesti Viber. Este intresant ca, daca ii permiteti aplicatiei sa va scaneze agenda de contacte, veti afla cine dintre prieteni sau cunoscuti mai folosesc Viber.

Pe Android, Viber a ajuns la versiunea 2.1.2. Prin urmare puteti efectua apeluri si cu o conexiune de date mobile 2G la o calitate mai slaba si va permite intr-un mod facil trimiterea si primirea de fotografii. O data cu urmatoarea versiune2.1.3, diponibila deja pe iPhone, partajarea de fotografii se va face si prin e-mail si Facebook.

Iar Viber nu se opreste aici. In proiectele lui viitoare se regasesc  aplicatii si  pentru Blackberry, Widows Phone si, mai interesant, MAC si PC Desktop.

Asadar, merita sa o incercati !"

sursa

Vodafone
PIT
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-04-2012
0

Aceeasi problema o am si eu. Motiv de renuntare la vodafone. Nu este corect ceea ce fac. M-am chinuit o zi intreaga sa fac viber-ul si degeaba. Operatorul  mi-a spus ca trebuie sa mearga iar eu m-am chinuit degeaba. La cosmote merge de rupe. Imi pare sincer rau ptr ca sunt la vodafone de cand a aparut pe piata din Ro si se numea CONNEX.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Buna PIT

Nu reusesti sa accesezi deloc aplicatia sau nu poti utiliza functii a acesteia?

Utilizezi o cartela reincarcabila sau un abonament? Te intreb deoarece pentru abonament putem activa extraoptiunea Internet Premium care iti ofera accesul la toate aplicatiile.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg