Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Ajutor!

[ Editat ]

Trebuie sa recunosc ca sunt 0 la tot ce tine de iPhone!

In curand imi voi cumpara unul si am o dilema foarte mare, pe care v-o prezint in continuare:

Am creeat un Apple ID cu o adresa de gmail, adresa in care am importat toate contactele mele de pe telefonul Blackberry Passport, ce-l folosesc acum.

Intrebarea este urmatoarea: Cand voi trece in telefon Apple ID si ma voi loga, contactele din adresa de Gmail se vor sincroniza automat cu telefonul?

Daca nu, trebuie sa fac vreo setare in iPhone pentru a realiza acest lucru?

Sincer mi-e teama ca voi fi nevoit sa introduc manual vreo 600 de contacte si ma ingrozeste asta....

Multumesc mult celor ce-mi vor oferi o solutie pe care o sa inteleg si sa o aplic cu succes!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Re: Ajutor!

Salutare.

O varianta pentru problema ta ar fi instalarea aplicatiei Vodafone Contacts pe telefonul Blackberry Passport care-l ai acum si sa faci o scncronizare a contactelor, iar cand iti va veni iPhone-ul instalezi aplicatia si vei importa contactele.

Cu siguranta mai sunt si alte solutii, acum sper sa o gasesti pe cea mai usoara si rapida. Emoticon fericit

Succes!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

O solutie data de un mare pasionat de iPhone, Tudor, suna asa:

" Poti face import cu fisierul .csv generat din telefonul tau in iCloud pe sectiunea Contacte"

Pare o solutie simpa de-as stii cum sa import fisierul

Am instalat iCloud pe PC, ma pot loga in el, insa atunci cand deschid Contacte, imi afiseaza pe desktop asta:

Ce trebuie sa fac in contiunare?

Sau iClod nu functioneaza cum trebuie pana in momentul in care nu asociez Apple ID cu un iPhone?

Spatiul de stoacare in iCloud este de 1GB, atat este normal?

Multumesc mult si scuze daca intrebarile mele par banale, insa nu am avut niciodata un iPhone.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

[ Editat ]

Andy, ai avut vreodata un BlackBerry in mana?

Pe ele nu poti instala orice aplicatie ca pe Android, are OS propriu, asa ca sugestia ta e practic imposibila.

hai sa-i lasam pe pasionatii de iPhone sa raspunda, sau pe cei care au trecut deja de la BB OS 10 la Iphone.

De pe BB OS 7 era simplu transferul contactelor cu BB Desktopt Software

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

[ Editat ]

Pai aplicatia Vodafone Contacts pentru BlackBerry o poti descarca direct din BlackBerry World.

Da am avut un BlackBerry in mana, m-am jucat cu unul o perioada, dar nu asta este ideea.

Eu am folosit aplicatia pentru a pune contactele de pe un telefon cu android pe un iPhone 5, iar cum aplicatia este compatibila si cu BlackBerry o poti folosi si tu.

Oricum mai poti astepta pareri din care sa o alegi pe cea mai sigura, nu trebuie ca varianta mea sa fie cea mai buna, dar nici reactia si raspunsul tau nu sunt constructive.

P.S. Crezi ca toti utilizatorii de iPhone au avut in mana un BlackBerry?

Sucees!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Andy, uita-te te rog si la ce dispozitive se poate instala.

E vb de BB OS 7, iar de acolo in Iphone transferul contactelor se putea face fara sa instalezi nicio aplicatie.

Sa ai o zi buna!

Inca astept o solutie la problema mea, una pe care s-o pot aplica.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Nicio solutie?

Inca astept!

Multumesc!

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎18-04-2012
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Ar trebui sa iti apara in contul iCloud si sectiunea de contacte sau macar linkul https://www.icloud.com/#contacts sa functioneze. Dupa logare, in stanga jos, mai trebuia apasata butonul de setari - Importati .vCard.. Cel mai probabil ca da, trebuie ca de pe telefon sa activezi in setari la iCloud, Contacte, ca mai apoi sincronizarea sa se poata realiza.

ScreenShot330.jpg

Poti reveni cu raspuns, te rog?
Tudor

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Cand imi va ajunge telefonul am sa vad cum fac si revin cu un raspuns!

Eu tot sper ca logandu-ma pe iPhone la Apple ID cu o adresa de gmail, sa ma lasa sa sincronizez contactele din acea adresa....

Multumesc mult pentru raspunsurile progesioniste.

Eu contul de iCloud l-am realizat doar pe windows Tudor. Desi am citit ca spatul free e de 5 GB, eu am numai 1 GB, probabil din motivul ca nu e asociat cu un dispozitiv apple.

E musai sa-mi creez APLE ID-ul din telefon?

Eu le-am creat inainte pe Windows, apoi cu apple id m-am logat si in icloud, am facut ceva gresit?

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator