Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎31-10-2013
0

Deblocare iphone 4

Buna ziua.

Am primit si eu un telefon acum 2 ani si doresc sa il deblochez (e blocat pe vodafone).

Am factura proforma din perioada respectiva..

Se poate face ceva?

Multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: Deblocare iphone 4

[ Editat ]

Buna adastra

Verificam situatiaEmoticon care face cu ochiul. Telefonul a fost achizitionat independent de serviciile noastre (la liber) sau prin achizitie de abonament nou/resemnare?

Am preluat informatiile oferite de Ionuţ:

In functie de modalitatea cu care a fost achizitionat,ti se va percepe o taxa de deblocare:
  Deblocarea unui terminal achiziționat cu abonament se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau prin cod deblocare, contra taxei de:
    a. 52,08 EUR (TVA inclus) dacă se dorește deblocarea până la împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achiziționarea telefonului (perioada contractuală).
    b. 10,416 EUR (TVA inclus) dacă se dorește deblocarea după împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achiziționarea telefonului.
    Deblocarea unui terminal achiziționat împreuna cu o Cartela Vodafone se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau printr-un cod de deblocare, contra taxei de 10,416 EUR (TVA inclus).
    Trebuie sa ai factura de achizitie la tine.

Telefonul nu si pierde garantia,daca va fi decodat la Vodafone Romania.

Trimite-mi, te rog, copia facturii proforme cat si codul IMEI intr-un mail pe adresa forumsupport_ro@vodafone.com si le voi solicita ajutorul colegiilor din service.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Deblocare iphone 4

Buna adastra

In urma informatiilor trimise pe adresa noastra de email am redirectionat solicitarea departamentului implicat. Se poate efectua deblocarea telefonului tau insa este necesar sa achiti taxa de 10.42 Euro (te incadrezi la punctul b din informatiile oferite anterior) la orice reprezentanta Vodafone. Dupa achitarea acestei taxe,te ajuta colegii din reprezentanta sau imi poti trimite o copie a acesteia si te voi ajuta eu.

Ti-am transmis informatiile si in mesaj privatEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg