Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎14-05-2014
0

Re: Decodare Iphone 4S

[ Editat ]

Salut 

iphone 4s cu IMEI ***************, cat ma costa decodarea?

Va multumesc anticipat.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Daca telefonul se afla in perioada contractuala obligatorie,ecodarea este 52 euro,TVA inclus.

Daca perioada contractuala obligatorie a fost depasita,costul decodarii este de 10.41,TVA inclus.

Daca este achizitionat la liber,decodarea este gratuita.

Trebuie sa mergi intr-un magazin Vodafone.Sa ai la tine factura de achiziție si certificatul de de garanție.

Informatia o gasesti aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/selfservice.controller?CONFIGURATION=1005&PARTITION_ID=1&...

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-06-2015
0

Am facut cererea de deblocare la sfarsitul sapt. trecute si am achitat inclusiv tariful pt. IMEI xxxx. Persoana de contact are factura/cerere/dovada platii....

Desi am incercat astazi de doua ori sa rezolv problema aparuta, nu s-a intamplat nimic.

Incepand de astazi am nevoie de terminalul respectiv (pe care noi l-am platit si i-am achitat si un serviciu suplimentar) decodat.

Asta patesc clientii care lucreaza cu Vodafone si sunt corecti (platesc abonamente/taxe/telefoane)....
Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut, Petru99!

Iti recomand sa intri in legatura cu unul dintre colegii mei de pe chat(poti face asta pe orice pagina de pe site,cu exceptia celor din forum, unde ai un buton in partea dreapta cu descrierea "chat online". De asemenea, poti face asta si din aplicatia MyVodafone pentru smartphone sau de pe pagina mobila https://m.vodafone.ro/mobil/chat) . Acesta va lua mai apoi legatura cu service-ul pentru mai multe verificari si reveni cu noutati.

Inainte de a intra in legatura cu el, asigura-te ca ai facut o noua sincronizare in iTunes cu un microSIM al unei alte retele mobile, urmand ca telefonul sa fie deblocat permanent.

Tudor

Vodafone