Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 5
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Ipad cu 3G sau fara?

Salut,

As vrea sa-mi cumpar un Ipad si nu ma pot hotari daca sa platesc in plus pentru 3G.

Care sunt avantajele si dezavantajele? 

Multumesc anticipat pentru ajutor si sfaturi!

Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎16-01-2012
0

Re: Ipad cu 3G sau fara?

@DarkAng3L a scris:

Salut,

As vrea sa-mi cumpar un Ipad si nu ma pot hotari daca sa platesc in plus pentru 3G.

Care sunt avantajele si dezavantajele? 

Multumesc anticipat pentru ajutor si sfaturi!

Avantajul pentru 3G este ca daca ai un sim cu serviciu de date activ poti sa te conectezi oriunde ai semnal, fara sa depinzi de retelele wireless disponibile.

"Until they become conscious they will never rebel, and until after they have rebelled they cannot become conscious." - George Orwell
Vizitator
Postări: 3
0

Daca intentionezi sa o folosesti mai mult in casa merge wifi dar sincer mai pui un ban si ai net peste tot...
Nou venit
0

Iar dezavantajul ar fi pretul? 

Nou venit
0

La asta m-am gandit si eu initial Emoticon fericit

Dar se merita? Pe langa pretul mai mare pe Ipad mai trebuie sa ai si un abonament/extraoptiune pt 3G, altfel il ai degeaba.

De-al casei
Postări: 69
0

Cu 3G

Sfătuitor
Postări: 33
0

Cu 3G. Daca chiar il vei folosi zilnic sigur vor fi locuri unde nu vei avea accea la internet wireless si atunci te ajuta 3G-ul.
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎16-01-2012
0

Salutare,

In primul rand ar trebui sa te gandesti la o investitie, dai bani pentru o tableta care este relativ scumpa, gandeste-te daca o sa ai nevoie de una cu 3G, cum mai poti sa o schimbi? Eu in locul tau nu as sta pe ganduri si mi-as lua cu 3G, chiar daca nu o sa folosesti si 3G-ul ... nu se stie niciodata.

Highlighted
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

vad ca nimeni nu a zis dar in afara de posibilitatea sa ai un SIM cu tine pentru net oriunde ipad cu 3G are si receptor GPS pe cand cel dependent de WIFI nu are GPS=> fara conexiune la un wireless nu te poate pozitiona => in masina daca-l scoti sa privesti pe un soft de navigatie nu poti face o rutare cu el.
Cu cel cu SIM ai GPS => poti chiar sa navighezi cu el daca nu vrei sa consumi din bateria telefonului (autonomia ipad-ului e foarte buna)