Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎28-10-2017
0
Soluţie acceptată

Iphone X

Iphone X cumpărat la liber este codat in rețea și dacă este care este modalitatea de decodare si in cât timp se efectuează?
Membru VIP
Postări: 6.909
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Iphone X

Salut!

Deblocarea terminalelor din reţeaua Vodafone se face conform condiţiilor standard de deblocare a terminalelor blocate în reţelele de comunicaţii mobile din România.

Pentru a afla mai multe detalii despre modalitatea de deblocare, procedura aferentă deblocării dar şi tarifele şi termenele maxime de deblocare a terminalelor codate în rețeaua Vodafone consultă acest document.

In cazul tau,decodarea este gratuita.

"Deblocarea va fi solicitată în scris, în magazinele Vodafone România. Clientul va prezenta un document justificativ care să ateste faptul că terminalul pentru care se solicită deblocarea a fost achiziționat de la Vodafone România (de ex. factura de achiziție). Obligativitatea stabilirii eligibilității clientului pentru deblocarea terminalelor din rețeaua Vodafone revine magazinului
unde s-a înregistrat solicitarea.
Deblocarea terminalului se va efectua în maximum 15 zile lucrătoare de la data solicitării."

Vodafone
Vizitator

Confirm ca deblocarea  pentru iphone X s-a efectuat gratuit in aceeasi zi , in cateva ore, direct din serverele Apple fara a fi nevoie de  prezenta fizica a telefonului in magazinul Vodafone, ci doar a facturii de achizitie. 

Membru VIP
Postări: 6.909
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

E foarte bine ca au putut sa ti-l decodeze in aceeasi zi.Utilizare placuta! Emoticon fericit

Vodafone
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎02-01-2016
0

Salut,

Daca poti si nu te deranjeaza am si eu nevoie de o informatie, ce mode ai comandat si cand ai plasat comanda/ plata.

multumesc

Vizitator
0

Salut , a fost un model de 64GB , silver /white , comandat si platit sambata 28 octombrie ora 00:08 , a ajuns vineri dimineata pe 3 noiembrie chiar in prima zi de lansare, desi a fost comandat practic la 24 ore dupa deschiderea precomenzilor oficiale. 

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎02-01-2016
0

Multumesc de informatie.

Am intrebat deoarece am comandat la 10:40 in data de 27.10.2017 (dupa 40 minute) un iphone x grey 256 si inca nu ajuns.

Caut pe cineva care a comandat dupa mine si a primit comanda.

Multumesc

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎03-12-2013
0

[ Editat ]

Buna,

As dori si eu deblocarea terminalelor cumparate la liber. Am trimis deja mail la forum... @vodafone.ro

Multumesc

Moderator
Postări: 288
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna, emosnecula!

Ai reusit sa deblochezi acel telefon? Este in regula acum?

Multumesc,
Madalina