Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-04-2019
0

Setare centru mesaje iphone 7 plus

Salut, m-am portat recent de la cartela la abonament, si am observat ca nu mai pot trimite mesaje. Ceva normal, trebuie sa schimb centrul de mesaje. Am incercat prima oara sa resetez configurarile de retea, apoi am zis sa incerc cu aceste comnezi trimise de un reprezentant vodafone

Pasul Nr.1 - Tastati pe keypad ##5005*7672# apoi call, Pasul Nr.2 - Tastati pe keypad **5005*7672*0040722004000# apoi "call; Pasul Nr.3 - Tastati pe keypad *#5005*7672# apoi call ;Pasul Nr.4 - Incercati sa trimiteti un sms. O zi frumoasa, Echipa Vodafone!

Din pacate la toate comenzile imi zice error performing request unknown error. Nu inteleg care e treaba.

Poate v-ati mai intalnit cu asa ceva.

Moderator
Postări: 666
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Setare centru mesaje iphone 7 plus

Buna,

Telefonul a fost achizitionat din Romania? Ai incercat sa introduci cartela intr-un telefon cu Android si ulterior sa setezi centrul de mesaje acolo? In cazul in care nu, avem rugamintea sa incerci si aceasta varianta. Daca nu detii un alt telefon, te rugam sa vii intr-una dintre reprezentantele noastre. Colegii te vor putea ajuta cu un astfel de dispozitiv.

Madalina
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-04-2019
0

Salut Madalina,

intre timp am primit ajutor de la serviciul de asistenta Apple.
Da telefonul a fost achizitionat din Romania dar problema a fost din cauza softului eu aveam ios 12.3 beta, si se pare ca nu poti schimba centrul de mesaje la un dispozitiv apple cand esti in beta.
Am rezolvat problema revenind la ios 12.2 versiunea satbila.

Multumesc pentru raspuns!

Toate cele bune

D.Razvan
Highlighted
Moderator
Postări: 666
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Multumim tare mult pentru confirmare, Razvan! O zi frumoasa iti dorim!

Madalina