Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

iPhone 4(S) - Aplicatii pentru fotografie de calitate

Ce aplicatii folositi pe iPhone pentru a realiza fotografii spectaculoase?

Eu deocamdata am asa:

Pentru fotografie:

HDR Foto - ies HDR-uri foarte bune, de calitate si rezolutie mare

Dermandar - Panorame 360 grade la fel, rezolutie buna, pot fi uploadate pe contul tau de pe Dermandar.com

Stereogram - Fotografii "3D", stereograme

SlowShutter - Unul dintre cele mai bune aplicatii pentru a "picta" cu lumina

Disposable - de la creatorii Hipstamatic, ies poze dragute (o gramada de filtre)

Snappr - pentru pasionatii de FishEye, au mai multe "lentile" cu efecte interesante

Pentru editare foto:

Mill Colour - Unul dintre cele mai bune aplicatii, fotografiile se editeaza la detaliu si pe canalele de culoare RGB separat - are rezultate spectaculoase

PS Express - Photoshop-ul pentru iPhone

Zombiematic - de distractie, transforma automat fetele prietenilor in zombie, destul de simplu de folosit

Halftone - pentru transformarea fotografiilor in Comics cu text si efecte

PhotoFrames - Frame-uri pentru poze, creare colaje

Snapseed - unul dintre cele mai puternice aplicatii pentru editarea foto, indispensabil

PhotoToaster - la fel ca Snapseed, foarte puternic, multe filtre/optiuni de editare

Photo Stats - Infografic la indemana ce iti prezinta elegant date despre fotografiile facute cu iPhone-ul

Pentru Share:

Instagram - nu cred ca mai are nevoie de nici o prezentare

Flickr - la fel Emoticon fericit

Voi ce aplicatii folositi pentru a transforma iPhone-ul intr-un DSLR autentic (sau pe aproape)?

Time is relative, and everyone knows that relatives don't bring good gifts: www.bogdanboiangiu.com
Sfătuitor
Postări: 35
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: iPhone 4(S) - Aplicatii pentru fotografie de calitate

Salut bbcversus,

Multumim mult pentru aceste informatii care vor fi mai mult decat folositoare Emoticon fericit

Sfătuitor
Postări: 33
0

[ Editat ]

Eu folosesc Camera+

Am cumparat-o luandu-ma doar dupa cateva comentarii si nu am regretat.

Are si sharing integrat catre Facebook, Twitter, MMS.

Vizitator
0

Pentru entuziasmati, cea mai apreciata aplicatie iPhone pentru fotografii panoramice este astazi GRATIS:

http://itunes.apple.com/us/app/panorama-360-camera/id399394507?mt=8

Luati-o ca merita fiecare "banut" Emoticon fericit

Time is relative, and everyone knows that relatives don't bring good gifts: www.bogdanboiangiu.com
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Salut. Eu am vazut in tutoriale faptul ca utilizatorul, cand face poza, tine telefonul cu butoanele de volum in sus, pt a putea declansa/face poza apasand pe butonul + (volume up). Asa am facut si eu si totul e invers Bărbat furios cand descarc pe calculator. Hai ca pozele le pot roti si salva cu mai orice soft dar da-mi o idee ce fac cu videoclipurile ?

Ca nu vreau sa ma apuc de instalat softuri de editare video, sa-mi petrec noptile invatand cum sa fac. 

E vreo solutie rapida/simpla ? Din vreo aplicatie pe care sa o instalez, sau o recomandare de soft simplut de editare cu functii de baza doar ? 

Multumesc

Vizitator
0

aplicatie camera video

Salut,

Pentru ca vad ca esti pasionat de camera lens, spune-mi ce aplicatie gratuita pt iphone imi permite sa filmez cu o rezolutie scazuta, nu 1080p, pt a putea filma ore intregi fara sa depasesc spatiul de 16 gb ?

Mersi

Vizitator
0

[ Editat ]

@ghvalentin

Formatul filmuletelor facute cu iPhone este .mov, special pentru Quicktime, fapt pentru care (din cate am observat eu) este singurul care vede filmele "in picioare", normal, celelalte aplicatii video (BS Player / VLC) le vede intoarse - atunci cand este filmat invers. Daca le urci pe Youtube - direct din telefon, sau de pe computer, la fel, le va vedea normal, in picioare.

Deocamdata nu am incercat sa rotesc filmele facute, daca aflu mai multe o sa postez aici.

Pentru a filma cu rezolutie mai mica incearca cu Filmic Pro, Vimeo sau, cred Vlix ca aplicatii. Sincer eu nu am incercat inca sa fac filme cu rezolutie mica, desi dupa cum zici tu, ar fi util atunci cand vrei sa filmezi un timp indelungat...

Vizitator
0

Mersi mult de raspuns.
Un pic off topic, ai idee cum pot activa o alarma care sa notifice zilele de nastere introduse la contacte ca si camp suplimentar ? Ar trebui sa fie prin meniu pe undeva, caci altfel nu are sens doar sa-ti apara in calendar pe ziua respectiva. Poate nu deschid calendarul. Mersi mult!
Vizitator
0

S-ar putea sa ii poti da de undeva din settings sa te anunte mai devreme... Sau poti sincroniza calendarul cu cel de la Google (iar aceia te anunta prin sms / email (si automat push notification ca drept alarma). Poti chiar sincroniza si Google calendar cu Facebook events (birthdays) sa nu pierzi celelalte zile de nastere. Emoticon fericit