Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎29-09-2012
0

iPhone 5 pret la abonament.

Buna ziua.

As dori si eu sa stiu de ce iPhone 5 pentru un nou abonat costa 299€ cu abonament de 39€ si aceelasi telefon/ GB pentru un abonat cu vechime in aceasta companie "MAREATA" costa 369€ cu abonament de 39€ deci chiar suntem  luati de mascarici sau cum???? 

Chiar nu inteleg, daca vine un abonat nou si face pe 2 ani daca eu boul de client care am abonament de n ani si fac prelungire tot pe 2 ani eu sunt ala mai prost si dau cu 70€??? Nu este vorba neaparat de € ci de faptul ca nu este normal sau in ochii Vodafone-ului clientii actauali sunt prostii Vodafone-ului???

Desi cred ca scriu de pomana aici pentru ca nu dati 2 bani pe clientii actuali si de fapt noi suntem prosti pentru ca acceptam multa nesimtitre si prostie din partea Vodafone-ului pe banii nostri!!!

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Re: iPhone 5 pret la abonament.

Salut man4pot,

Imi pare rau pentru nemultumirea ta.

Referitor la aceasta, mentionez ca pretul terminalelor Iphone sunt la fel. De exemplu Iphone 5 16 GB la abonamentul Iphone 39 la achizitie cu contract pe 2 ani costa 369 Euro, iar la resemnarea contractului pe doi ani, cu acelasi abonament Iphone 39, telefonul costa 369 Euro.

Spune-mi, te rog, intr-un mesaj privat unde ai gasit aceste informatii la care faci referire.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina M.

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎21-11-2012
0

Si la Orange este aceeasi poveste cu clientii vechi. Singura solutie este sa migram de la o companie la alta, asa vrea eu sa fac intr-un viitor apropiat.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎27-11-2012
0

Sunt si eu nedumerit in legatura cu faptul ca nu vad pentru varianta de abonament iPhone 19 de 19 euro sa fie undeva afisat pretul pentru iPhone 5 de 16 gb!?

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna @0728127677

@0728127677 a scris:

Sunt si eu nedumerit in legatura cu faptul ca nu vad pentru varianta de abonament iPhone 19 de 19 euro sa fie undeva afisat pretul pentru iPhone 5 de 16 gb!?

Mai jos sunt tarifele pentru iPhone 5. Pe site in momentul actual stocul este epuizat si de aceea nu poti vizualiza pretul.

IPHONE.jpg

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎30-11-2012
0

[ Editat ]
Eşti client vechi...eşti nimic! Am trei abonamente 1 de 12 ani,2 de 5 ani 3 de 4-5 ani... singură soluţie PORTAREA! Asta în cazul în care doreşti puţin respect şi un telefon bun gratis. Ex: eu m am 11 luni de contract,am vb cu cei de la cosmote şi dacă mă portez cu toate cele trei abonamente primesc 1 tel gratis(aleg iphone 5) + 2 tel care sunt la oferta! Pot ataşa convenţia cu cei de la cosmote pt a demonstra că se poate şi gratis! Specific: plătesc în fiecare luna pt cele trei abonamente vodafone suma de 230 ron. Tot ce am spus pot demonstra! Mulţumesc vodafone...pt nimic!
Membru de onoare
0

Buna bogaciuioan

Din informatiile oferite am inteles ca mai ai o perioada de 11 luni de contract. Daca doresti sa efectuezi portarea inainte de expirarea perioadei contractuale se aplica penalitati contractului tau. 

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina unul din numerele tale de telefon si le voi trimite departamentului de loializare.

Multumesc, 
Cristina

Vizitator
0

Am lăsat pe privat nr de telefon...dar ştiu sigur că nu se rezolva nimic. După cum am spus...mulţumesc vodafone...pt nimic!!!
Membru de onoare
0

bogaciuioan

Am primit mesajul tau privat si ti-am raspuns cu un mesaj in care ti-am oferit detalii legate de contul tau.

O zi frumoasa!

Cristina

Vizitator
0

Eram sigur de răspuns! Am beneficiat de telefoane....pe bani...nu gratis! Samsung galaxy s2 la 1600 ron,htc Desire x la 900 ron...nu gratis! Am plătit! Nu vreau iphone 5 gratis de la vodafone...vreau respect,atât! Ştiu că nu contează că sunt client de 12 ani,am înţeles şi o să caut respect în altă parte! A trebuit să-mi deschidă ochii o discuţie pe forum,mulţumesc lui DUMNEZEU! Vă doresc tot binele din lume!