Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-01-2013
0
Soluţie acceptată

iPhone 7 FieldTest nu funcționează

Bună ziua, 

iPhone 7 FieldTest Vodafone

am un telefon iPhone7 cumpărat de la Vodafone în bază unui abonament, și din păcate FieldTest nu merge. Deschid aplicația cu *3001#12345#*, ecranul FiledTest se afișează, dar nici un meniu nu este disponibil. În schimb, în partea de jos a ecranului se afișează "Connecting...". Aș dori să știu de ce nu funcționează FieldTest Mode-ul. E o problemă cu iPhone7le meu, sau chestia asta e valabilă la toate iPhone7? Am testat cu iPhone6S (tot pe Vodafone) și FIeldTest funcționează.

Highlighted
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-01-2013
0

Re: iPhone 7 FieldTest nu funcționează

Eu întreb, eu răspund. Cam lame forum-ul ăsta. Până la urmă am aflat: cică sunt două tipuri de iPhone 7-uri: primele ce au ceva modem 2G/3G/4G de la Qualcomm, iar altele mai noi, ce au modem de la Intel. Se pare că iOS-ul înainte de v10.3.1 nu are suport complet pentru chip-ul Intel, de aceea nu merge FieldTest-ul pentru aceste modele. Acest lucru a fost corectat în iOS v10.3.1, așa că un upgrade la iOS rezolvă problema. Am testat și funcționează perfect. Ba chiar chip-ul Intel afișează mult mai multe informații decât cel Qualcomm.