Apple

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎11-12-2012
0

probleme semnal internet iphone4

Buna ziua.De pe la sfarsitul anului trecut imi pica semnalul de la internet ,desi apare ca sunt conectat internetul nu mai functioneaza si sunt nevoit sa deconectez 3G-ul si sa ma reconectez pentru a-si reveni.Uneori se deconecteaza singur nemaiavnd semnal deloc.Am schimbat vechea cartela cu una noua(4G) insa nu s-a rezolvat nimic.Deasemenea un operator Vodafone mi-a resetat setarile insa nu s-a schimbat nimic.Ma puteti ajuta?

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Re: probleme semnal internet iphone4

Salut, abhramovici !

Incearca eventual sa resetezi din telefon configurarile de retea. In alt telefon se intampla la fel ?

Multumesc,
Ana

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎11-12-2012
0

Eu n-am zis k e de la cartela. Ce rost are sa mut cartela intr-un alt telefon. Am resetat configurarile din tel insa tot la fel...am incercat si sa le resetez manual (modificand cum au mai sugerat in topicul celor cu pb la semnal),insa setarile nu se salveaza. Vreau sa stiu daca e dela setari ori trebuie dus tel la service

Ami
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-07-2015
0

da
Highlighted
Moderator
Postări: 56
Înregistrat: ‎06-01-2013
0

Salut, abhramovici !

Este posibil ca aceasta problema sa survina de la sim, de aceea colega mea Ana, ti-a recomandat sa introduci sim-ul si in alt telefon. In cazul in care in alt telefon totul este in regula si functioneaza corespunzator, este posibil sa fie o problema cu telefonul si va fi necesar sa il duci in service. In cazul in care problema apare si intr-un alt telefon, probabil ca va fi necesar sa faci o schimbare de sim.

Insa, astfel poti testa sa verifici de la care apare aceasta problema.

Multumesc,
Andreea