Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-01-2015
0

4.88 EU in loc de 5, Oferta 5 nereactivata

[ Editat ]

Buna ziua!

Am primit ieri mesajul automat ca va expira azi Oferta 5. Azi, desi aveam 5 EU in cont si nu am dat niciun telefon sau folosit date, nu s-a reactivat. Am verificat cu Cost Control si aveam 4.88 EU! Nu vreau sa incarc de 2 ori ca luna trecuta din cauza unor erori ce persista, nici sa portez numarul in alta retea. Am nevoie la munca de telefon, rog remedierea problemei URGENT!

Luna trecuta am avut probleme cu activarea Ofertei 5. Nu apareau mesaje ca am incarcat si ca s-ar fi activat extraoptiunea, am reincarcat inca 5 si am avut aceeasi problema.

Crezand ca sunt victima unei fraude, am mers la reprezentanta Vodafone si am aflat ca se activase prima data extraoptiunea, dar si a doua oara, din cauza unei erori din sistem, neputand vedea mesajele si nici creditul pe site.

S-a remediat, am verificat pe MyVodafone si erau ceilalti 5 EU in cont, apoi am primit o miriada de mesaje din urma.

A doua zi, am mai primit un mesaj cum ca expira iar extraoptiunea, desi mai aveam mai mult de 3 saptamani din ea si 5 EU in cont pentru luna urmatoare, am mers iar la reprezentanta si am aflat ca era un mesaj eronat.

Editare: Am verificat in aprilie si am vazut ca s-au consumat 0.12 EU pentru un apel de 0 secunde pe un telefon al unui client din Germania, pentru a salva numarul. 

Vineri 27/04/2018
01:29:21
4917659092540National/Intl00:00:00/SSMS0.12€

Sunt 0 secunde. Mi se pare total incorect sa fiu taxat pentru un "bip", in conditiile in care Oferta 5 are 100 minute Internationale pe mobil, iar individul era IN ROMANIA:

Oferta 5

+ 50.000 MB
+
80.000 MB

5.000 MB

internet pe mobil

1000

minute/SMS-uri naționale și internaționale fix UE

100

minute internaționale pe mobil.

Apeluri internaționale
Minutele internaționale pe mobil sunt disponibile către Italia, Spania, Germania, Marea Britanie, Franţa, Portugalia, Ungaria, SUA şi Canada.

Moderator
Postări: 2.695
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: 4.88 EU in loc de 5, Oferta 5 nereactivata

Salut, Felixandru

A fost vorba de un SMS international si nu de apel, de aceea apare cu 00:00. Orice mesaj international costa 0.12 euro. Cum ai rezolvat atunci? Pe viitor, ne poti suna la numarul  *222 / +40372022222 sau completand formularul de aici si un coleg te va ajuta.  

Te mai asteptam pe forum cu intrebari si opinii legate de serviciile si produsele pe care le oferim.

Tudor

Vodafone