Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎07-06-2015
0

4G Prepaid

Buna ziua,

Detin un HTC One M8,de curand m-am gandit sa imi activez si eu "internet 4G",asa cum am inteles de prin anumite posturi ai nevoie de un sim special 4g.Bun,am mers la o reprezentanta Vodafone,am cerut un nanosim 4g,mi s-a dat,s-a activat,dar surpriza,internetul 4g tot nu functioneaza.

Am incercat internetul in mai multe zone ale Bucurestiului insa fara nici un rezultat,ramane pe H(HSDPA) in continuare.

Multumesc!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: 4G Prepaid

[ Editat ]

Salutare si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Pentru a naviga pe net în rețeaua 4G ai nevoie de:

1.un smartphone compatibil;                HTC ONE M8 este compatibil 4G;

2 SIM 4G Ready;                                     este achizitionat;

3.de o opțiune care să îți ofere acces la această tehnologie;  trebuie activata o optiune incepand cu Oferta6,pentru acces 4G

4.să te afli în aria de acoperire 4G.        asigura-te ca este acoperire 4G in locatia unde folosesti telefonul;

Daca nici in conditiile de mai sus nu ai acces 4G,verifica in setarile telefonului daca ai bifat 4G la optiunile de retea.

In cazul in care situatia nu se schimba,apeleaza echipa Chat online ,pentru verificari in sistem.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎27-05-2015
0

Normal pastreaza vechile SIM-uri ca sa nu ai acces la reteaua 4G si sa-ti faci abonament...

Highlighted
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0

Si eu am patit la fel. M-am portat de pe Telekom pe Vodafone in Martie. Am cerut sim 4G si mi-au dat unul pe care scria LTE Ready dar nu intra deloc in 4G asa ca m-am dus si l-am schimbat si mi-au dat un sim de abonament de a trebuit sa schimb centrul de mesaje ca sa pot trimite sms.

Mama a luat o cartela internet in februarie. A cerut sim 4G si tot asa nu a mers pana a fost schimbata.

In schimb la inceputul lunii August am schimbat un sim 3G mai vechi cu unul 4G intr-o reprezenta care nu avea acoperire 4G (Titan Iris), si deja imi faceam programul ca a doua zi sa ma duc sa o schimb dar de data asta nu a mai fost nevoie.