Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎25-07-2012

Re: Bonus 2000 minute nationale

In orice companie de telefonie exista cel putin 200 de oferte concomitente active in orice moment. Nici un angajat nu este capabil sa iti spuna toate ofertele exact atunci cand ii ceri tu asta si mai ales duminica dupa-amiaza, atunci cand in call-center nu este aproape nimeni.

Iti spun aceste lucruri din proprie experienta intrucat lucrez in call-center la o companie concurenta. Daca intr-adevar vrei ceva, asteapta o zi-doua, pana cand ti se va putea pune la punct o oferta de retentie. Daca toata lumea ar fi spus VREAU la ceea ce trebuie, si nu la 5-6-7 euro, tara asta ar fi ajuns departe. Dar cu oameni ca dumneavoastra cred ca ne meritam soarta ca si popor.

Eu sunt client din 1998, cand inca nu se puteau da SMS-uri, asa ca eu cred ca vorbim de pe pozitii diferite.

Iti multumesc pentru nervii acordati!

One hundred fifty grams of sucrose, maintained at seventy degrees Fahrenheit for one hundred twenty hours. Thirty milliliters at Eighty degrees...
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna ionita123,

Extraoptiunea Total iti ofera 75 minute/sms nationale, 3000 minute/sms vodafone si 15 MB. Extraoptiunea Plus iti ofera 75 minute sms/nationale la 1 euro, deci pentru 6 euro pe luna ai 150 minute/sms nationale, 3000 minute/sms vodafone si 15 MB.

Daca reincarci cu 7 Euro din contul myVodafone cu cardul vei primi bonus 50 minute/sms nationale si vei avea un total de 200 minue/sms nationale (75  minute/sms din extraoptiunea Total + 75 minute/sms nationale din extraoptiunea Plus + 50 minute/sms nationale bonus pentru reincarcarea din MyVodafone).

Multumesc,

Ramona

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎30-01-2012

Multumesc pentru precizari Ramona. Ceea ce mi-ai spus am inteles si singur studiind ofertele afisate pe site-ul Vodafone. Spre mirarea unor membri ai forumului care au simpatii fata de anumite moderatoare(nu e cazul tau) eu cel putin si ca mine probabil mai sunt foarte multi clienti Vodafone, chiar va inteleg ofertele. Intrebarea mea era de ce nu oferiti bonusul de 100 min/sms-uri nationale si ptr abonatii care reincarca cu cardul din Myvodafone ceea ce constituie o discriminare a abonatilor fata de posesorii de cartela. Puteti sa raspundeti de ce tratati diferentiat abonatii fata de posesorii de cartela? Mai multe argumente nu va mai dau dar se pot citi in postarea mea anterioara. Multumesc.
Membru veteran

Buna ionita123,

Imi cer scuze pentru informatia eronata din postarea anterioara. Informatia corecta este: 

- pentru reincarcarile de minim 7 euro prin contul de Myvodafone cu cardul se primeste bonus 100 minute/sms-uri nationale

- pentru reincarcarile de minim 7 Euro prin intermediul celorlalte canale (din cont de abonat cu plata la factura, voucher, cod secret, magazine Vodafone, etc), bonusul este de 50 minute/sms nationale.

Multumesc,

Ramona 

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Buna Ramona si multumesc ptr raspuns. Informatia si mai corecta este : " - pentru reincarcarile de minim 7 euro prin contul de Myvodafone cu cardul se primeste bonus 100 minute/sms-uri nationale" PE LUNA ! Asa este? Iar daca activezi si extraoptiunea total si plus pentru care platesti 6 euro primesti 150 unitati nationale. Este corecta informatia? DECI UN POSESOR DE CARTELA PRIMESTE 250 DE UNITATI LUNAR PTR NUMAI 6 EURO? Da sau nu? Te rog sa ma corectezi daca informatia nu este corecta! Si poate imi explici de ce un abonat nu beneficiaza de acel bonus la plata facturii desi plateste cu regularitate facturi cu valori mai mari decat 7 euro? Ti se pare corect cum suntem tratati noi abonatii? Multumesc, Nicu
Highlighted
Membru veteran

Buna ionita123,

Informatia corecta este cea din postarea anterioara. La fiecare reincarcare de minim 7 Euro din contul de MyVodafone cu cardul se primeste bonus 100 minute/sms nationale.

In cazul in care ai activa optiunea Total 5 + extraoptiunea Plus si efectuezi o reincarcare din MyVodafone si platesti cu cardul primesti 250 minute/sms-uri nationale.

Aceasta promotie este adresata clientilor care folosesc cartele reincarcabile. Cu siguranta vom avea promotii adresate si clientilor care folosesc abonamente.

Multumesc,

Ramona

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

Ramona,

Care sunt aceste promotii pe care "cu siguranta" le veti avea? Discriminarea dintre abonamente si prepay o stim cu totii!

Multumesc!

Daca te vei referi la oferta curenta, multumesc, not interested. Daca ne spui ca luati in calcul o asemenea oferta (departamentul implicat), inseamna ca va veni la ... sfantu' asteapta.
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎03-03-2012
0

[ Editat ]

Salutare, la pasul 1 imi spune ca numarul 789 este invalid.
Înscrie-te în promoţie în perioada 3 august - 31 august, trimiţând un SMS gratuit cu textul bonus la numărul 789.
PS: Sunt in roaming pe prepay.

Multumesc,

/////EDIT: Am trimis PM, mersi

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012

Buna spyd3r89 si bine ai venit pe forum!

Te rog sa imi lasi intr-un mesaj privat numarul de telefon de pe care expediezi sms-ul, pentru a putea face verificarile necesare.

Multumesc,

Alina

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012

Spyd3r89, am primit PM-ul tau. Vom reveni cu un raspuns in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc,

Alina